Tesla mení ceny Modelu 3. Smerom dole aj hore

0

Spoločnosť Tesla opäť mení cenník svojich elektromobilov. Tentokrát sa to týka modelu Tesla Model 3. Aktualizované ceny potešia najmä záujemcov o verziu s vyšším dojazdom a pohonom oboch náprav. Cena najlacnejšej verzie „Mid Range Battery“ však ide hore.

Je tomu len pár dní, čo Tesla šokujúco, znenazdania predstavila svoj najnovší elektromobil Model 3 vo verzií „Mid Range Battery„, ktorý nikdy neavizovala. Bolo to vítané obohatenie ponuky, nakoľko sa jednalo o najlacnejšiu verziu Modelu 3, ako aj celkovo najlacnejší model značky.

Ten bol počas prvých dní dostupný za cenu 45 000 $ bez dane. Ponúka pritom dojazd 418 km (EPA) a pohon zadnej nápravy. Z 0 na 60 mph (97 km/h) zrýchli za 5,6 sekundy. Maximálna rýchlosť vozidla sa zastaví na hodnote 201 km/h.

O 1 000 $ viac…

Názov „Mid Range Battery“ je tak na mieste, keďže Tesla zaradí neskôr do ponuky ešte Model 3 vo verzii „Standard Battery„, ktorý bude disponovať dojazdom 354 km (EPA). Ten bude dostupný za cenu 35 000 $, nateraz je však „Mid Range Battery“ najlacnejšou verziou, ktorá sa dá objednať. A to aj napriek zvýšeniu ceny o 1 000 $, t.j. na sumu 46 000 $ bez dane.

…a o 2 000 $ menej

Po zavedení verzie „Mid Range Battery“ odstránila Tesla z ponuky Model 3 „Long Range Battery“ s pohonom zadnej nápravy. Tzn., že ten je aktuálne dostupný len s pohonom oboch náprava (Dual Motor). Jeho cena sa však aktuálne znížila z 55 na 53 tisíc dolárov.

Tesla tak zrejme zaznamenala vysoký dopyt po strednej verzii, a to na úkor drahšej „Long Range Dual Motor“ verzie s dojazdom 500 km (EPA). To by pre ňu znamenalo nižšie marže, čo si v tomto období nemôže dovoliť, nakoľko je pod veľkým tlakom investorom, ako aj médií, a to v súvislosti so svojou ziskovosťou.

Čo európske ceny?

Pre nás Európanov nie sú zatiaľ aktuálne ceny úplne relevantné, naznačujú však, čo môžeme očakávať po príchode Tesly Model 3 na európsky trh. Rovnako ako v USA, tak zrejme dočkáme úpravy cien podľa dopytu. Veď Tesla menila ceny Modelu 3 zrejme už po piaty raz.

Veríme však, že cenovku základnej verzie (35 000 $) si Tesla nedovolí zmeniť, nakoľko ju sľubuje už dlhé roky a jej zvýšenie by mohlo pošramotiť povesť spoločnosti.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model X vs. Jaguar I-Pace: Porovnávací test spotreby
Teslu Model 3 je možné kúpiť cez “firemný Aliexpress”. Na koľko vyjde?
Elektromobily Tesla Model 3 sú v Európe dostupné v rámci “šedého” trhu. Za koľko?

Zdroje: Tesla, Electrek, titulná fotografia: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár