Tesla Model 3 sa dočkala zlacnenia, novej farby a aktualizácie doby doručenia

0

Spoločnosť Tesla aktualizovala svoje dizajnové štúdio/online konfigurátor pre Teslu Model 3. Dočkali sme sa pritom pozitívnych zmien. Vyššie verzie zaznamenali pokles cien, pribudol nový farebný variant interiéru a spoznali sme časový plán pre doručovanie všetkých verzií Modelu 3, vrátane tej základnej za 35 000 USD.

Čakacie doby sa približujú zabehnutým modelom

Čo sa týka doby dodania, tie sa začínajú pomaly približovať zabehnutým modelom Tesla Model S a Model X. To sa netýka len trhu v USA, ale už aj Kanady. To naznačuje, že Tesle sa konečne darí napĺňať aktuálny produkčný plán, a tak by sme sa už nemali dočkať ďalšieho odloženia dodávok do Európy.

Top verzie majú prednosť

Tesla logicky uprednostňuje dodávky najvyšších a najdrahších verzií, ktorých marže by jej mali napomôcť k dosiahnutiu pozitívnej ekonomickej bilancie. Preto je aktuálne najkratšia dodacia doba na Teslu Model 3 Dual Motor Performance, a to 2 až 4 mesiace.

35-tisícová verzia tak skoro nebude

Na verzie „Long Range Battery“ so zadným aj duálnym náhonom si zákazníci, ktorým Tesla sprístupnila konfigurátor, počkajú 3 až 5 mesiacov. Cenovo najzaujímavejšej základnej verzie „Standard Battery“ za 35 000 USD sa záujemcovia dočkajú za 6 až 9 mesiacov, kedy sa majú začať realizovať prvé dodávky.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Exkluzívne: Prvý Slovák vlastniaci Teslu Model 3 sa podelil o svoje dojmy z vozidla
Elon Musk sa konečne vyjadril k dostupnosti Tesly Model 3 v Európe
Analýza odhalila výrobnú cenu Tesly Model 3. Elon Musk ju potvrdil

Nový biely interiér

Fanúšikov „presvetlenej“ kabíny poteší, že do dizajnového štúdia Tesly Model 3 pribudla možnosť objednania bieleho prevedenia interiéru. Biele sú sedačky, obloženie prístrojovej dosky aj výplne dverí. Táto konfigurácia ale nie je zadarmo. Priplatíte si za ňu totiž 1 500 USD.

tesla model 3 biely interier

Zdroj: Tesla Design Studio cez Electrek

Mierne zníženie cien

Zlacnenia sa dočkali dve najvyššie verzie. A to verzia s duálnym motorom (AWD) a jej výkonný variant „Performance“. Príplatok za pohon oboch náprav (Dual Motor – AWD) sa znížil z 5 000 USD na 4 000 USD. Základná konfigurácia tohto modelu tak teraz vyjde na 53 000 USD.

tesla model 3 dual motor cena konfigurator

Zdroj: Tesla Design Studio cez Electrek

Najvýkonnejšiu verziu Tesla Model 3 Dual Motor Performance si teraz môžete kúpiť o 5 000 USD lacnejšie. Avšak len z dôvodu, že po novom už nie je povinné zakúpenie príplatkového balíka “Performance Upgrades” v tejto hodnote.

Zdroj: Tesla Design Studio cez Electrek

Tento balík výbavy obsahuje zadný karbónový spojler, 20″ disky so športovými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S, hliníkové pedále, červené brzdové strmene a zvýšenie maximálnej rýchlosti z 233 na 250 km/h.

Zdroj: Electrek, titulný obrázok: model3config.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár