Majiteľ Tesly Model 3 tvrdí, že mu Autopilot zachránil život | VIDEO

0

Svetlo sveta uzrel ďalší záznam, v rámci ktorého môžeme vidieť, ako Tesla Model 3 autonómne zabránila nehode. Jej majiteľ dokonca tvrdí, že mu zachránila život.

Médiá veľmi radi informujú o dopravných nehodách elektromobilov značky Tesla, pričom takmer vždy z nich vinia systém Autopilot. Aktuálne video je však dôkazom toho, že pokročilé technológie týchto vozidiel majú veľký prínos z hľadiska bezpečnosti. A netýka sa to len Autopilota. Napriek tomu nepredpokladáme, že videozáznam bude tak „populárny“ ako havárie

Majiteľ Tesly Model 3, ktorý bol účastníkom incidentu, k danému záznamu povedal nasledovné. „Išiel v pravom jazdnom pruhu (dvojprúdovej cesty), kde je rýchlosť obmedzená na 90 km/h, pričom Autopilota som mal nastaveného na rýchlosť 102 km/h. Nejaký hlupák išiel (v ľavom jazdnom pruhu) tak 150 až 160 km/h, pričom chcel prejsť medzerou medzi mnou a vozidlom pred ním, na to však nemal dostatok priestoru, na čo Autopilot zareagoval vyhýbacím manévrom. Tým mi pravdepodobne zachránil život.

Zasiahol zrejme systém zo štandardnej výbavy

Vodič dodal, že vozidlo urobilo všetko samo a že zábery už odovzdal polícii. Taktiež tvrdil, že mal zapnutého Autopilota (Autosteer a TACC – adaptívny tempomat) a že vyhýbací manéver urobil práve tento systém. Z videa sa však zdá, že ten mal na „svedomí“ systém voči predchádzaniu kolízií, ktorý je narozdiel od príplatkového Autopilota štandardnou výbavou každého vozidla značky Tesla.

Podobné incidenty

Na dôkaz, že sa nejednalo o „náhodu“, prikladáme ďalšie videozáznamy s podobnou tématikou.

Takmer identický prípad

Systémy Tesla vedia zabrániť aj fatálnej čelnej zrážke

Dobré je sa vyhnúť aj ťažkotonážnemu kamiónu

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S v šialenej rýchlosti doslova preletela 30 metrov a narazila do stromu | VIDEO
Tesla Model 3 je najbezpečnejším autom strednej triedy, hovorí Elon Musk. Prečo?
Slovák, ktorý šéfuje vývoju Tesla Autopilot, hovorí o pokrokoch a neurónovej sieti

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla Canuck/Youtube

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár