Najlacnejšia Tesla Model 3 pôjde do predaja s novou a lepšou batériou

0

Dlho očakávaná základná verzia Tesly Model 3 „Standard Battery“ za 35 000 $ napokon príde s novou batériou, ktorá má byť lepšia v mnohých smeroch.

Prioritou Tesly je lacný Model 3

Elon Musk sa nedávno vyjadril, že Tesla sa aktuálne sústreďuje na výrobu cenovo dostupnej verzie Modelu 3 a prinesenie kompaktného SUV Model Y na trh. Kalifornská spoločnosť v súčasnosti ponúka len drahšie verzie s predĺženým dojazdom, ktoré začínajú na sume 49 000 $.

Čaká sa na zníženie výrobných nákladov

49 000 $ je pomerne ďaleko od ceny 35 000 $ za sľúbenú základnú verziu, na ktorú čaká asi väčšina záujemcov. Elon Musk však potvrdil, že aktuálne by Tesla nedokázala vyrábať túto verziu so ziskom. Aj preto čaká, kým dosiahne objem a efektivitu výroby na úrovni, ktorá jej to umožní. Pohľad na vzťah výrobnej ceny Modelu 3 a objemu produkcie prináša analýza portálu Cleantechnica.

https://www.teslamagazin.sk/wp-content/uploads/2018/06/tesla-model-3-vyroba-tovaren-bloomberg

Zdroj: bloomberg.com

Aj vďaka novej batérii

Teraz sa dozvedáme, že Tesla sa nespolieha len na znižovanie výrobnej ceny vďaka stúpajúcej produkcii a zefektívňovaniu výrobných procesov. Pre Model 3 totiž inovovala batériový modul. Elon Musk na margo toho povedal:

„Vyvinuli sme nový dizajn, vďaka čomu je batéria ľahšia, lepšia a lacnejšia. Predstavená bude koncom tohto roka, pričom do veľkoobjemovej produkcie sa dostane v 1. štvrťroku 2019. Dôsledkom toho bude Model 3 ľahší, lepší, lacnejší a ponúkne vyšší dojazd.“

Musk dodal, že nová výrobná linka je vo výstavbe a produkcia bude spustená cca za 6 mesiacov. To sedí s najnovšími plánmi ohľadom spustenia výroby základnej verzie Modelu 3 „Standard Battery“ za 35 000 $.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na vozidlách Tesla Model 3 odpadli za dažďa nárazníky. Je to náhoda?
“Vesmírny” interiér Tesly Roadster 2 bude ešte lepší, hovorí Elon Musk
Tesla Model 3 s extrémne rýchlym nabíjaním na novej nabíjačke Supercharger V3

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár