Tesla Model 3 na autosalóne v Nitre? Je to v štádiu riešenia!

2

Na autosalóne v Nitre, ktorý začína už tento štvrtok, bude vystavovať Tesla Club Slovakia modely značky Tesla. V hre je pritom aj skutočne exkluzívny Model 3. K dispozícii budú aj elektromobily iných značiek, pričom spoznáme cenu SUV-éčka Hyundai Kona Electric.

Autosalón v Nitre nie je veľkým podujatím svojho druhu. Avšak vďaka prípadnému vystavovaniu Tesly Model 3 by sa mohol dostať na úplne nový level. Veď vidieť tento elektromobil v Európe je naozaj exkluzívnym zážitkom. Oficiálne to bolo doteraz možné len na autosalóne v Paríži.

Budeme tak veriť, že sa slovenskému Tesla klubu podarí menší zázrak. A ak nie, nevadí, návštevníci si budú môcť na ploche 240 m2 pozrieť iné elektromobily značky Tesla. Tých by malo byť až 5. A nielen to, Tesla Club nám sľubuje aj nejaké prekvapenia…:-)

EDIT: Žiaľ, napokon sa Teslu Model 3 nepodarilo dostať do Nitry. Svoj oficiálny európsky „výlet“ začala a aj ukončila na autosalóne v Paríži.

Moderované vstupy a Tesla Liptovský Hrádok

Na stánku Tesla Club Slovakia, ktorého sme mediálnym partnerom, sa môžu v piatok a sobotu tešiť návštevníci aj na moderované vstupy, ktoré ich oboznámia s problematikou elektromobilov Tesla, ako aj celej spoločnosti. Taktiež tu bude prezentovať svoje plány v oblasti elektromobility spoločnosť Tesla Liptovský Hrádok.

Ďalšie autosalónové elektromobily

Fanúšikovia elektromobility si prídu na svoje aj na iných stánkoch. Veď Hyundai nám ukáže v slovenskej premiére svoje vodíkové SUV Nexo a v rámci svojej tlačovej konferencie zverejní cenu veľmi očakávaného modelu Kona Electric. Ten bude taktiež súčasťou výstavy.

Tešiť sa môžeme aj na luxusné elektrické SUV Jaguar I-Pace s výkonom 400 koní, krútiacim momentom 700 Nm a batériou s kapacitou 90 kWh. V Nitre nemôže chýbať ani nový Nissan Leaf 2, ktorý je najpredávanejším elektromobilom v Európe v tomto roku.

K dispozícii budú aj elektrické úžitkové automobily ako modernizovaný Nissan e-NV200 či Fuso eCanter, ktorého výrobca patrí pod koncern Daimler. Potešia sa aj fanúšikovia hybridov, keďže k videniu bude nová generácia modelu Toyota Corolla. Tá príde na trh až v dvoch hybridných variantoch, pričom jeden bude športový. A to nebude zo strany elektrifikovaných vozidiel určite všetko.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Liptovský Hrádok sa chystá realizovať aj v oblasti elektromobility
Pripravované elektromobily od Volkswagenu budú mať dojazd 320 až 550 km
V Tesla Model 3 čelíte najnižšiemu riziku zranenia zo všetkých áut | VIDEÁ

Zdroj titulnej fotografie: Motorauthority

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Nezabudnite z tejto akcie urobit dobru reportaz v anglictine plus fotky a poslat to do Insideevs a Electreku, mozno to potom retweetne aj Elon…

Pridajte komentár