Už aj Autopilot Tesly Model 3 sa môže pochváliť zabránením búračky | VIDEO

0

Jednou z top tém médií sú okrem správ o finančných problémoch Tesly aj havárie elektromobilov tejto značky, ktoré sa vždy automaticky pripisujú systému Autopilot. Ten však nie je v rukách zodpovedného vodiča, ktorý ho používa tak ako sa má, žiadny „zabijak“. Práve naopak, jeho hlavným benefitom je schopnosť predchádzania niektorých typov nehôd, čoho dôkazom je aj nasledujúci videozáznam.

Prekladáme, že spomínané video nebude mať v očiach mnohých médií taký úspech ako havarované či horiace vozidlá Tesla. Napriek tomu si myslíme, že sa jedná o zaujímavé video, ktoré demonštruje schopnosti systému Autopilot.

V našich článkoch sme vám už priniesli záznamy, v rámci ktorých Autopilot Tesly zabránil dopravným nehodám. Tie si môžete pozrieť na konci tohto článku. Tentokrát tu však máme dôkaz toho, že „to“ vie aj Autopilot inštalovaný do najnovšieho Modelu 3, ktorý sa samozrejme nelíši od toho v prémiových modeloch S a X.

Vodič potvrdil, že Autopilot predišiel nehode

Na zázname máme možnosť vidieť reakciu systému Autopilot v Tesle Model 3, ktorá sa vyhla vozidlu, ktoré nebezpečným spôsobom prešlo do jej jazdného pruhu. Vodič dotknutého Modelu 3 povedal, že Autopilot „vycítil“ možnosť nehody, vyslal zvukovú výstrahu a odbočil do pravého jazdného pruhu, pričom potom už prebral kontrolu nad vozidlom on. Taktiež je presvedčený, že Autopilot predišiel jasnej kolízii so strieborným SUV.

„Tesla Autopilot nebude nikdy dokonalý“

Ako hovorí Elon Musk, Tesla Autopilot nie je na plnú autonómiu ešte pripravený a nikdy nebude dokonalý. Avšak „robotu“, na ktorú je určený, si robí zdá sa dobre. Stačí, keď sedí vo vozidle zodpovedná osoba, ktorá využíva túto funkcionalitu podľa návodu a odporúčaní výrobcu.

Autopilot sa činil viackrát

Autopilot vie nehodu aj predpovedať:

…a zabrániť aj fatálnej čelnej zrážke:

Dobre je sa vyhnúť aj šialeným kamionistom:

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie článku nižšie):
Tesla Model 3P je v skutočnosti rýchlejšia. Akceleruje ako Ferrari Enzo | VIDEÁ
Elon Musk hovorí, že autá Tesla budú vybavené umelou inteligenciou typu KITT
Majiteľ solárnej strechy Tesla hovorí nákladoch, úsporách, výkone a údržbe

TeslaExposed/Youtube cez Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár