Manažér Tesly mal prezradiť, kedy začne výroba elektromobilu novej generácie. Bude z patentovanej ocele?

1

Chystané elektromobily novej generácie od spoločnosti Tesla sa začínajú s pribúdajúcimi infomáciami o niečo viac zreálňovať. Prvým z nich by mohol byť veľmi očakávaný menší a cenovo dostupnejší „Model 2“. A aktuálne sme okrem iného mohli získať predstavu, kedy má ísť do výroby a z čoho bude vyrobená jeho karoséria.

Tesla na svojom nedávnom podujatí Investor Day prezentovala aj produktovú os. Na nej boli vyobrazené okrem súčasných modelov taktiež chystané modely. Tie však boli zakryté plachtou, takže môžeme len špekulovať, o aké vozidlá pôjde.

Na základe kriviek, ktoré nemusia úplne korešpondovať s realitou, by sme sa teoreticky mohli dočkať menšieho sedanu či hatchbacku, príp. nízkeho crosoveru, takže zrejme veľmi očakávanej Tesly „Model 2“ s avizovanou cenou od 25 000 $ (zrejme bez DPH). Druhý model by zas mohol byť vanom/dodávkou, ktorý môže byť určený pre robotaxi.

Na Investor Day sme sa tiež dozvedeli, že novo ohlásená továreň spoločnosti Tesla – Gigafactory Mexico bude vyrábať elektromobil novej generácie. Tzn. vozidlo, ktoré vyrastie na vyvíjanej platforme 3. generácie, ktorá má znížiť náklady na polovicu, a to v porovnaní s platformou modelov 3 a Y. Pomôže pritom aj zavedenie nových inovatívnych výrobných procesov.

Zatiaľ nie je oficiálne známe, aký model novej generácie sa bude vyrábať v Gigafactory Mexico. Podľa starostu Santa Catariny má Tesla prezradiť identitu elektromobilu vyrábaného v tejto továrni, keď začne s jej výstavbou. T.j. do 3 mesiacov.

Najvážnejším kandidátom je pritom zrejme už roky avizovaná menšia Tesla „za 25 000 €“, ktorá sa zaradí pod modely 3 a Y (pravdepodobne do segmentu C/nižšej strednej triedy). O tomto vozidle stále skoro nič nevieme. Možno len to, že sa nemá volať Tesla Model 2, čo je názov často používaný v médiách.

Novinky

Aktuálne sa objavila informácia, ktorá by mohla naznačovať, kedy sa „Model 2“ dostane do výroby. Investor Tesly Matthew Donegan-Ryan totiž po Investor Day vyspovedal vysoko postaveného manažéra spoločnosti Tesla, Toma Zhua, ktorý má na starosti závody na výrobu elektromobilov, pričom ten mu mal prezradiť plánované spustenie produkcie elektromobilu novej generácie.

„Prvé vozidlo novej generácie zíde z výrobnej linky za 18 až 24 mesiacov,“ uviedol Matthew Donegan-Ryan. Tzn., že by sa tak malo stať na jeseň budúce roku alebo najneskôr o 2 roky, a to v rámci Gigafactory Mexico. Je pritom možné, že sa bude podobne ako Cybertruck vyrábať z patentovanej nehrdzavejúcej ocele. Zhu totiž na otázku, či bude elektromobil 3. generácie lakovaný alebo z nehrdzavejúcej ocele, mal s úsmevom odpovedať, že „farba je drahá“.

Ďalšiu informáciu, ktorú mal Zhu prezradiť, je to, že továreň v Mexiku sa má stavať súbežne s ďalšou Tesla Gigafactory. To by nebolo úplnou novinkou, keďže podobné to bolo v prípade závodov Giga Berlin a Giga Texas. Otázkou pritom je, kde vyrastie táto „ďalšia“ Gigafactory. Podľa doterajších správ sa ako najpravdepodobnejšia lokalita javí Indonézia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Cybertruck bude vyrobená z nového patentovaného kovu – zrejme nepriestrelného
Nová továreň Tesly má byť najväčšou svojho druhu a bude vyrábať nový model
Tesla Investor Day bol aj o novej platforme pre nové elektromobily a mnohom inom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Komu to mal prezradit? A prezradil? Opicime sa po pravnikoch a prznime slovencinu. Nemalo by byt ze manazer Tesly vral prezradil…?

Pridajte komentár