Výroba Tesly „Model 2“ sa má oneskoriť, „nový“ Model 3 sa už vraj vyrába v malosérii

1

Aktuálne sa objavili neoficiálne správy, ktoré sa týkajú výroby dvoch veľmi očakávaných elektromobilov značky Tesla. A to menšieho a cenovo dostupnejšieho Modelu 2 a „nového“ Modelu 3, ktorý mal prejsť zásadnou modernizáciou.

Je jasné, že Tesla musí rozšíriť svoje portfólio o cenovo dostupnejší model. Spoločnosť Elona Muska tiež musí riešiť prepad predajov dlhoročného elektrického bestselleru, ktorým sedan strednej triedy Model 3. Odpoveďou sú pritom „Model 2“ a Model 3 „Highland“.

Výroba Tesly „Model 2“

Mnohí sú v očakávaní menšieho (segment C) a cenovo dostupnejšieho (Musk avizuje cenu od 25 000 $ bez DPH) elektromobilu Tesla, ktorý sa zvykne pre informačné účely označovať ako Model 2 (aj keď Musk tento názov vylúčil). A aktuálne prichádzajú z Číny neoficiálne a nepotvrdené správy ohľadom termínu spustenia jeho výroby.

Drive na základe správy od LatePost zverejnenej cez Weixin informuje, že spoločnosť Tesla pripravuje výrobu „Modelu 2“ na 1. kvartál roka 2025. Tesla totiž mala požiadať svojich dodávateľov, aby boli pripravení spustiť produkciu v spomínanom termíne.

V správe sa tiež uvádza, že to znamená oneskorenie o 3 až 6 mesiacov v porovnaní s pôvodným plánom. Dôvodom má byť, že Tesla podcenila dobu výstavby svojej novej továrne Giga Mexico, kde sa bude nový elektromobil vyrábať.

Výroba Tesly Model 3 „Highland“

Teslamag upozornil na zaujímavé vyjadrenia používateľa siete Twitter „WuWa„, ktorý pravidelne prostredníctvom drona monitoruje dianie v areáli čínskej továrne spoločnosti Tesla – Giga Shanghai.

Ten sa totiž vyjadril, že podľa viacerých čínskych mediálnych zdrojov spoločnosť Tesla budúci mesiac potvrdí, že chystá „nový“ (významne modernizovaný) Model 3 „Highland“. Jeho masová výroba má pritom začať v septembri a dodávky majú byť spustené budúci rok.

tesla model 3 facelift

Zdroj fotografie: ffiarpg/Reddit

WuWa tiež uviedol, že Tesla v rámci závodu Giga Shanghai nedávno zaviedla rušičky signálu GPS, aby sťažila prelety dronov v okolí továrne a následne zaviedla opatrenia, na základe ktorých sa na prelety zrejme požaduje povolenie od miestnych úradov. Špekuluje sa pritom, že Tesla sa tak snaží zabrániť predčasnému úniku informácií ohľadom modernizovaného Modelu 3, ktorý sa už má vyrábať v malých sériách. Podľa skorších neoficiálnych informácií pritom mala byť spustená skúšobná produkcia začiatkom júna.

Zdroj titulného ilustračného obrázku: Tesla/ffiarpg – Reddit (úprava redakcie)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla poodhalila chystaný menší a lacnejší elektromobil. A pracuje aj na ďalšom modeli
Modernizácia Tesly Model 3 má byť najväčšou v histórii značky. Čo má priniesť podľa novej správy?
Tesla údajne chystá výrobu „malého lacného Modelu Y“, a to v počte 4 milióny ročne
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Ake omeskanie TM2? Posuvanie terminov novych modelov u Tesly zelezne pravidlo.
    A odlozit lacnejsiu TM2 na ktoru ludia cakaju aby zachranili predaje TM3 je vychytrale. 🙂

Pridajte komentár