Tesla „Model 2“ za „25 000 $“ má ísť do skúšobnej výroby údajne ešte tento rok | fáma

10

Z Číny prichádzajú ďalšie neoficiálne informácie ohľadom menšieho a lacnejšieho elektromobilu Tesla, ktorý sa zvykne neoficiálne označovať ako Tesla Model 2. A tieto informácie opäť naznačujú, že by sa mohol dostať na trh skôr, ako avizoval Elon Musk.

Z Číny, kde má Tesla továreň „Giga Shanghai„, ktorá sa podľa nedávnych slov Tesly stala hlavným exportným uzlom a kde sa vyvíja a bude produkovať chystaný menší elektromobil kalifornskej značky, prišli začiatkom roka správy, ktoré hovorili o urýchlení programu tohto modelu s oficiálne avizovanou cenou od 25 000 $ (bez DPH). Pôjde o vozidlo nižšej strednej triedy (segment C), ktoré sa zaradí pod modely 3 a Y.

V prvých spomínaných neoficiálnych správach z Číny sa spomínalo, že Tesla „Model 2“ bola údajne schválená už v septembri minulého roka a jej overovanie malo byť dokončené v marci. Čínske médiá sa pritom v súvislosti s týmito infomáciami odvolávali na správu o ekologickom hodnotení čínskej továrne spoločnosti Tesla.

A spomínala sa aj cena v rozsahu 160 000 až 200 000 juanov, čo bolo v prepočte 20 000 až 25 000 €. Číňania by pritom mali uvádzať ceny vrátane DPH. To by v prípade základnej verzie znamenalo ešte nižšiu ako Muskom avizovanú cenu 25 000 $ bez DPH. No a ďalšou zaujímavou informáciou bolo, že tento model má ísť do výroby a predaja údajne budúci rok.

Aktuálna fáma

No a aktuálne používateľ siete Twitter známy ako Ray4Tesla, ktorý pokrýva správy z čínskych médií ohľadom Tesly, informuje, že prototyp Tesly Model 2 má byť údajne hotový a že dodávateľský reťazec je už z väčšej časti zabezpečený. A naplánovaná má byť aj skúšobná výroba, a to na koniec tohto roka.

Ray4Tesla dodáva, že tieto informácie, resp. zatiaľ skôr fámy, pochádzajú od doteraz celkom spoľahlivého zdroja „不是 郑小康“, ktorý už predtým priniesol niekoľko „únikov“, ktoré sa nakoniec ukázali ako pravdivé. Rovnako ako my v prípade takýchto informácií, tak aj Ray4Tesla však uvádza, že tie treba brať zatiaľ s rezervou.

Každopádne Tesla vo svojich posledných troch kvartálnych správach, t.j. od začiatku tohto roka, v rámci popisu svojich inštalovaných výrobných kapacít spomína okrem modelov 3, Y, S, X, Semi, Cybertruck a Roadster 2 aj „budúci produkt“, ktorým by mohol byť práve „Model 2“. Posledné 4 menované modely majú pritom status „vo vývoji“. Takže v tejto veci by sa naozaj mohlo niečo diať.

Nuž ale, ostáva nám zatiaľ len čakať na oficiálne informácie ohľadom tohto veľmi očakávaného menšieho a lacnejšieho elektromobilu Tesla, ktorého príchod Elon Musk pôvodne avizoval až na rok 2023. Konkurencia však rastie a segment „kompaktných“ elektromobilov sa rozrastá. A tak možno Tesla skutočne urýchlila program svojho „kompaktu“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk potvrdil 2 menšie elektromobily Tesla, vrátane „európskeho“
Tesla za 25 000 $ môže byť kontraproduktívna, tvrdí Sandy Munro
Tesla spustí dodávky Modelu Y do Európy v auguste a v Číne už predáva verziu SR za 38 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

10 komentárov

   • JD má pravdu. Všetkým chýbajú hlavne batérie, Tesle aj výrobne áut. Parita ICE vs BEV bola prelomená. Ceny sú umelo držané hore pre nedostatok batérii, hlavne v zaostalej Európe. Tento rok sa v Číne pre nízke ceny BEV odtrhla lavína predajov. Pozrite si predajné štatistiky a nenormálne množstvo modelov BEV. Je isté, že po čase sa to dostane aj do gubernie…

   • Koko*ina…. Aj tak my chudobní dedinčania zo Slovenska nikdy nebudeme mat na elektromobil a aj keď budeme mať tak to bude veľkosti Fiatu 500 kde sa zmestia 2 väčší ľudia… Aj tak tu je možné že my chudobnejší budeme aj v roku 2078 jazdiť na Feldách

     • Moj starky ma 60 hektarov poli a ked pride cas, tak ide na traktore kazdy den od rana do vecera. Nema cas na dobijanie pocas dnaa ani nebude so sebou tahat za sebou elektricky kabel.

Pridajte komentár