Tesla mala odložiť projekt „Modelu 2 za 25 000 $“, tvrdí Electrek

3

Po správe agentúry Reuters, že Tesla zrušila chystaný menší a lacnejší elektromobil „Tesla Model 2„, ktorú Elon Musk poprel, prichádza Electrek so správou, že projekt tohto modelu bol odložený.

Mnohí záujemcovia o elektromobil sú v očakávaní roky avizovaného menšieho a cenovo dostupnejšieho elektromobilu Tesla, ktorý sa zaradí pod modely 3 a Y. A to aj kvôli avizovanej cene, ktorá má podľa skorších slov Elona Muska začínať na 25 000 $ (cca 23 400 €) zrejme bez DPH. A od tohto modelu si veľa sľubujú aj investori.

Najskôr popreté správy o zrušení Modelu 2

Nedávna správa od Reuters ohľadom údajného zrušenia „Modelu 2“, ktorá sa odvolávala na nemenované zdroje, vyvolala veľké sklamanie aj pokles hodnoty akcií Tesly. Elon Musk však v zapätí vyhlásil, že Reuters (opäť) klame.

Teraz údajné odloženie

Pred pár dňami tému „zrušeného“ Modelu 2 oživil známy e-mobility portál Electrek, ktorý prišiel so správou, že projekt Tesly „Model 2“ (údajne pomenovaný ako „NV9“) bol odložený. Odvoláva sa pritom na „zdroje oboznámené s touto záležitosťou“.

Tieto zdroje mali najskôr uviesť, že ešte v decembri minulého roku Musk povedal tímu v Giga Texas, že projekt „NV9“, resp. rozšírenie tejto továrne o produkciu „Modelu 2“ je pre Teslu prioritou pre rok 2024. Potom však mali dodať, že projekt tohto lacnejšieho elektromobilu bol odložený, resp. že bol zbavený financovania a mnoho ľudí z projektu malo byť prepustených.

Prioritou Robotaxi?

Dôvodom odloženia Tesly „Model 2“ má byť to, že Musk sa chce zamerať na projekt Robotaxi, ktorého dedikované vozidlo vyrastie na rovnakej novej platforme, akú má používať „Model 2“. V rámci Giga Texas to má znamenať, že prioritou je vybudovanie obrovského dátového centra pre projekt Robotaxi.

Ako pritom už vieme, Elon Musk po dementovaní správy od Reuters ohľadom zrušenia lacnejšej Tesly uviedol, že 8. augusta Tesla predstaví Robotaxi. Zdroje Electreku však mali údajne tiež uviesť, že projekt Robotaxi mešká a majú existovať pochybnosti ohľadom naplnenia Muskom presadzovaného časového rámca.

Nuž, uvidíme. Pripomíname, že ako správa od Reuters, tak aj správa od Electreku sa odvoláva na nemenované zdroje, takže ich treba brať minimálne s rezervou. Viac sa v tomto smere môžeme oficiálne dozvedieť v rámci konferenčného hovoru pri príležitosti zverejnenia hospodárskych výsledkov Tesly za Q1/2024, ktorý sa uskutoční 23. apríla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla v lete predstaví Robotaxi a údajne „zarezala“ lacnejší Model 2. Čo na to Musk?
„Tesla za 25 000 $“ je v pokročilom štádiu a bude sa vyrábať revolučným spôsobom, tvrdí Musk
Tesla „Model“ 2 má byť inšpirovaná Cybertruckom a jej výroba má začať inde
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár