Tesla „Model 2“ za „25 000 $“ má byť vo finálnej fáze vývoja

1

Z Mexika, kde Tesla pripravuje výstavbu svojej ďalšej továrne na elektromobily, prichádzajú správy ohľadom tohto nového závodu, ale aj modelu, ktorý sa v ňom bude vyrábať. S najväčšou pravdepodobnosťou pritom pôjde o menší a cenovo dostupnejší elektromobil, ktorý sa zvykne neoficiálne označovať ako Tesla Model 2.

Teslarati aktuálne na základe správy od mexického portálu Milenio informuje, že príprava výstavby továrne Gigafactory Mexico v štáte Nuevo León postupuje. Podľa guvernéra tohto štátu, Samuela Alejandra Garcíu Sepúlvedu, už majú byť vybavené povolenia súvisiace so životným prostredím, energetikou či vodou, ktoré boli veľkým zádrhom v prípade výstavby Giga Berlin.

Guvernér tiež uvádza, že každú chvíľu máme očakávať položenie základného kameňa továrne. A dodáva, že podľa informácií, ktoré majú k dispozícii, je Tesla vo finálnej fáze vývoja nového elektromobilu, ktorý sa bude v Gigafactory Mexico vyrábať.

García Sepúlveda pritom hovorí, že má ísť o najlepšie elektrické a ekonomické auto na svete, ktoré bude míľnikom. Tesla má podľa guvernéra tiež dokončovať výrobné linky (tie by mali byť navrhnuté špeciálne pre nový výrobný proces „Unboxed„), softvér a všetko, čo je potrebné na spustenie továrne.

Čo očakávať ďalej?

Nuž, sme veľmi zvedaví na to, kedy sa Tesle podarí dokončiť výstavbu závodu a spustiť výrobu zrejme jedného z najočakávanejších áut súčasnosti. V Gigafactory Mexico sa totiž bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábať najmenší („kompakt„/segment C/nižšia stredná strieda) a cenovo najdostupnejší elektromobil značky Tesla. Ten sa zvykne označovať ako Tesla Model 2, aj keď Elon Musk toto meno vylúčil.

Malo by ísť o vozidlo typu crossover na spôsob Modelu Y (aj na základe nedávno zverejnenej oficiálnej upútavky), ktoré bude podľa dávnejších slov Elona Muska začínať na cene 25 000 $ (aktuálne cca 22 800 €) zrejme bez DPH. Tesla tiež naznačila, že ich novinka bude vybavená 53-kWh batériou s chémiou LFP. Teoreticky však môže ísť napr. o priemernú kapacitu na jedno vyrobené vozidlo, takže nemožno vylúčiť, že budú na výber „Standard“ a „Long Range“ verzie.

tesla model 2 teaser

Zdroj obrázku: Tesla/Youtube

Čo sa týka spustenia výroby elektromobilu Tesla „Model 2“, nedávno sa objavili neoficiálne správy, že americká spoločnosť pripravuje produkciu svojej novinky na 1. kvartál roka 2025. Tesla totiž mala požiadať svojich dodávateľov, aby boli pripravení na spustenie výroby zazmluvnených dielov v spomínanom období. To by malo pritom znamenať oneskorenie o 3 až 6 mesiacov v porovnaní s pôvodným plánom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla poodhalila chystaný menší a lacnejší elektromobil. A pracuje aj na ďalšom modeli
V čom tkvie nová „revolučná“ výrobná inovácia Tesly, ktorá prinesie lacnejšie elektromobily?
Tesla údajne chystá výrobu „malého lacného Modelu Y“, a to v počte 4 milióny ročne
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Reči politika guvernéra Samuela Alejandra Garcíu Sepúlvedu treba brať s rezervou! TESLE to však nebráni, aby jeho sľuby nesplnila! 🙂

Pridajte komentár