Je toto testovacia mula Tesly „Model 2“ či modelu od Mazdy, alebo podvrh?

5

„Na internete“ sa začínajú objavovať „špionážne fotografie“ záhadného maskovaného vozidla, ktoré nesie prvky elektromobilov Tesla, ale nápadne tiež pripomína jeden z modelov od Mazdy. Špekuluje sa pritom, že by mohlo ísť o tzv. „testovaciu mulu“ chystaného menšieho a lacnejšieho elektromobilu Tesla, ktorý sa neoficiálne označuje ako „Model 2“.

Tesla už dlhšiu dobu avizuje menší a cenovo dostupnejší elektromobil (s cenou od 25 000 $ bez DPH), ktorý sa zvykne v médiách bežne označovať ako Model 2, aj keď Elon Musk tento názov vylúčil. Taktiež už vieme, že Tesla na tomto modeli pracuje.

Očakávaná novinka vyrastie na vyvíjanej platforme novej generácie, ktorá má podľa Muska priniesť „pravdepodobne polovičné náklady“, a to v porovnaní s platformou pre súčasné najlacnejšie modely značky Tesla – Model 3 a Model Y.

S čím to máme do činenia?

Spočiatku sa hovorilo, že Tesla „Model 2“ bude kompaktný hatchback nižšej strednej triedy (segment C), ktorý sa zaradí pod modely 3 a Y. Zdá sa však, že sa pravdepodobne dočkáme skôr crossoveru. A to by len čisto teoreticky (a nie nevyhnutne logicky) mohli naznačovať aj záhadné fotografie (údajne zaznamenané v Číne), ktoré zverejnil napr. web Autospy, na čo upozornil portál WhichCar.

A ďalšie obrázky zverejnil používateľ siete Facebook Cédric Galataud cez vlákno kanálu TSLA Shareholders.

Na dostupných „fotografiách“ sa nachádza kamuflované vozidlo, ktoré má minimálne podobné ak nie rovnaké predné a zadné svetlomety či kryty kolies ako Tesla Model 3/Y. Zároveň však pripomína Mazdu CX-30. A to napr. líniami karosérie, spätnými zrkadlami, C-stĺpikom či plastovým lemom nad zadnými kolesami. A v rámci zadného nárazníka zdá sa vidno výrez pre výfuk, ktorý vozidlo zrejme nemá.

Naskytá sa pritom niekoľko otázok. Ide o testovaciu mulu Tesly „Model 2“ v „tele“ Mazdy CX-30? Ide o testovaciu mulu nejakého modelu od Mazdy, ktorý sa snaží zmiasť pozorovateľov prvkami z modelov od Tesly? Ide o obyčajný podvrh? Alebo niečo iné? Čo myslíte?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Menšia a lacnejšia Tesla nie je dobrý nápad, tvrdí expert Munro a odporúča iný typ vozidla
Tesla sa zameriava na menší, podstatne lacnejší elektromobil a hlási rekordné príjmy
Tesla predstaví svoj nový hlavný strategický plán 1. marca. Čo očakávať?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Tesla podľa Muska pred M2 uprednostňuje robota Optimus – ale akosi o ňom v poslednom čase nepočuť. Ako to je, vie sa niečo nové, pán Bakša?

  2. ak by ten „spy“ (foto z Instagramu – ktore je cvaknute 1m od auta), odfotil radsej interier, asi by hned bolo jasne, ci ide o Teslu alebo Mazu.. 😀

Pridajte komentár