Ďalšie „špio-foto“ muly „Modelu 2“? A ďalší model od Tesly má byť takmer plne autonómny a za polovicu

4

Nedávno sa objavili zábery záhadného maskovaného elektromobilu, ktorého karoséria mala krivky modelu od Mazdy a zároveň niesol viacero prvkov od Tesly Špekulovalo sa pritom, že ide o testovaciu mulu Tesly „Model 2“. Aktuálne sú k dispozícii nové špionážne fotografie podobného, ale nie úplne identického vozidla, ktoré naznačujú, že ide o vozidlo od Tesly. A od Elona Muska sme sa dozvedeli, že ich ďalší elektromobil bude takmer úplne autonómny a za polovičnú cenu.

Už sme informovali, že zrejme po čínskych cestách sa premáva zvláštny maskovaný model, ktorý nesie znaky Mazdy CX-30 a modelov od Tesly. Kamuflované vozidlo malo minimálne podobné ak nie rovnaké predné a zadné svetlomety, kryty kolies či viditeľné časti bŕzd ako Tesla Model 3/Y. Zároveň však pripomínalo Mazdu CX-30. A to napr. líniami karosérie, spätnými zrkadlami, C-stĺpikom či plastovým lemom nad zadnými kolesami.

Aktuálne sa na fóre Cochespias objavili fotografie (pochádzajúce zrejme z čínskych sociálnych sietí) podobného modelu (ten aktuálne zachytený nemá napríklad bočné oplastovanie či spätné zrkadlá), ktoré naznačujú, že by malo ísť o vozidlo od spoločnosti Tesla. Tento model bol zachytený na nabíjacej stanici Tesla Supercharger (zrejme v Číne), pričom nevieme o tom, že by Tesla v Číne sprístupnila svoju nabíjaciu sieť pre elektromobily od iných výrobcov, ako je tomu napr. v Európe.

O príslušnosti k značke pritom môže svedčiť aj interiér vozidla, ktorý je nápadne podobný Teslám Model 3/Y. Ďalšou zaujímavosťou je, že za maskovaným modelom sa nachádza servisný elektromobil od Tesly. To by teoreticky mohlo naznačovať, že záhadné vozidlo je naozaj testovacou mulou nového modelu od Tesly, ktoré sprevádza servisný tím. Táto mula by pritom mohla byť predzvesťou očakávanej Tesly „Model 2“, ktorá má byť podľa skorších slov Elona Muska navrhnutá práve v Číne.

Takmer plná autonómia a polovičná cena

Ďalšie informácie, ktoré by sa mohli týkať Tesly Model 2 či modelu Tesla pre robotaxi, poskytol aktuálne Elon Musk v rámci konferencie organizovanej investičnou bankou Morgan Stanley, na čo upozornil web Teslarati.

Šéf Tesly uviedol, že vozidlo novej generácie bude fungovať v „takmer úplne v autonómnom režime“ a že ďalšie vozidlo bude stáť cca polovicu toho, čo Model 3, pričom bude zamerané na autonómne jazdenie. A teraz je otázkou, či sa to týka „Modelu 2“ alebo taktiež avizovaného modelu určeného špeciálne pre robotaxi. Musk totiž už dávnejšie uviedol, že menšia „Tesla za 25 000 $“ bude schopná autonómneho riadenia.

Každopádne je zaujímavá aj zmienka o polovičnej cene, keďže doteraz Musk a Tesla doteraz hovorili o polovičných nákladoch na platformu nového modelu, čo je pravdepodobne niečo iné ako celková cena vozidla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ukázala nám Tesla skice „Modelu 2“? Každopádne predstavila svoje nové inžinierske ústredie
Je toto testovacia mula Tesly „Model 2“ či modelu od Mazdy, alebo podvrh?
Manažér Tesly mal prezradiť, kedy začne výroba elektromobilu novej generácie. Bude z patentovanej ocele?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

 1. „Malá Tesla“ by mala byť cenovo dostupná! Autonómne riadenie je elektronika a SW, ktoré citeľne zvyšujú cenu aj tých najdrahších Tesiel! Som zvedavý, aký bude za to príplatok u malej Tesly !!!

 2. Táto „malá Tesla“ je zrejme nutnosťou, ktorú si vyžaduje čínsky trh, aby na tomto trhu bola konkurencieschopná s miestnymi výrobcami.
  V Európe sa na ňu zrejme ešte načakáme.
  Ale – „kto si počká, ten sa dočká…“

  • Dcéra sa pýta matky: „Mami, myslíš si, že sa v živote dočkám toho pravého muža“?! Matka odvetí: „Dočkáš, dočkáš, len sa nedá vylúčiť, že sa do vtedy aj viac krát vydáš“! ……

   Tak to asi bude aj s tými „pravými“ autami!

Pridajte komentár