Ukázala nám Tesla skice „Modelu 2“? Každopádne predstavila svoje nové inžinierske ústredie

1

Očakávania okolo chystaného menšieho a cenovo dostupnejšieho elektromobilu Tesla „Model 2“ naberajú na obrátkach. Tesla nám pritom aktuálne mohla o niečo viac priblížiť jeho dizajn. A taktiež slávnostne otvorila svoje nové inžinierske ústredie.

Mnohí čakajú na menší a cenovo dostupnejší elektromobil od Tesly, ktorý by sa mal zaradiť do nižšej strednej triedy pod modely 3 a Y a ktorý by mal podľa Elona Muska začínať na cene 25 000 $ (bez DPH). A už 1. marca by sme sa mohli o tom modeli dozvedieť viac. Tesla totiž oznámila, že na svojom blížiacom sa podujatí „Investor Day“ bude informovať aj o platforme novej generácie, na ktorej tento model vyrastie.

Oficiálne informácie o vozidle, ktoré sa v médiách zvykne nazývať Model 2 (tento názov Elon Musk vylúčil), v podstate nie sú žiadne. Čo sa týka dizajnu, v roku 2020 zverejnila Tesla cez WeChat skicu, ktorá na prvý pohľad pripomínala Model Y. Bolo to však pri príležitosti náboru do dizajnérskeho centra spoločnosti v Číne, ktoré má navrhnúť menší a lacnejší elektromobil dostupný v rámci globálneho trhu. A navyše sa zdá, že ide o menšie vozidlo. A tak sa špekuluje, že ide o dizajnový základ „Modelu 2“.

Aktuálne Sawyer Merritt upozornil na podobné skice, ktoré si všimol v rámci včerajšieho predstavenia nového inžinierskeho ústredia spoločnosti Tesla. Na základe nich by sme mohli čisto teoreticky očakávať crossover s dizajnom blízkym Modelu Y. Zatiaľ to však je len špekulácia. Snáď sa aj v tomto smere dozvieme viac na už spomínanom podujatí Investor Day, ktoré sa uskutoční 1. marca.

Nové inžinierske ústredie

Každopádne isté je, že Tesla má oficiálne nové globálne inžinierske ústredie v Kalifornii. To totiž slávnostne otvorila pred niekoľkými hodinami. Zaujímavé je, že sa nachádza v budove, kde predtým sídlila podniková rada spoločnosti Hewlett-Packard, ktorá podľa Elona Muska založila Silicon Valley, upozornil Teslamag.

tesla inzinierske ustredie

Zdroj: Tesla

Taktiež je zaujímavé, že sa toto ústredie nachádza v Palo Alto, kde donedávna sídlila centrála spoločnosti Tesla, kým sa presťahovala do Texasu. Elon Musk totiž nebol spokojný s tým, kam smeruje podnikateľské prostredie štátu Kalifornia. Teraz sa však zdá, že v tejto veci došlo k určitému „zmieru“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Je toto testovacia mula Tesly „Model 2“ či modelu od Mazdy, alebo podvrh?
Menšia a lacnejšia Tesla nie je dobrý nápad, tvrdí expert Munro a odporúča iný typ vozidla
Tesla sa zameriava na menší, podstatne lacnejší elektromobil a hlási rekordné príjmy

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár