Tesla expanduje v oblasti mobilného servisu. Ako funguje?

0

Tesla zavádza inovácie aj v rámci servisných služieb. Na mnohých trhoch totiž poskytuje službu Tesla Ranger – mobilný servis. Tzn., že servisní technici prídu za vami domov, do práce či inde, kde je treba. A to aj na „servisných“ elektromobiloch značky Tesla. Ako to funguje?

Rastúci dopyt po vozidlách Tesla spôsobil na niektorých trhoch veľké komplikácie z hľadiska dostupnosti servisných služieb. A to najmä v Nórsku, kde sa začali množiť sťažnosti tamojších majiteľov. Tí museli čakať na termín v servise či náhradné diely aj niekoľko mesiacov.

Rozširovanie servisných služieb

Elon Musk vtedy priznal, že v Nórsku podcenili servisnú infraštruktúru, za čo sa ospravedlnil a ihneď začal konať. Predstavil pritom plán rozširovania servisných služieb, ktorý zahŕňa aj expandovanie v oblasti mobilnej servisnej služby. Tá sa pritom teší v Severnej Amerike obrovskej priazni.

A bodaj by aj nie. Veď v prípade menších opráv a servisných úkonov či montáže doplnkov nie je nutné navštíviť servisné stredisko. Na objednanie mobilného servisu Tesla pritom stačí zadať požiadavku cez mobilnú aplikáciu. Servisný technik či technici pritom prídu k vám domov, do práce či inde, kde je treba.

A to aj na špeciálne upravených elektromobiloch Tesla Model S. Tie majú namiesto zadných sedačiek špeciálny box s náradím. Do servisnej flotily však pribudnú aj Modely X.

Vďaka mobilnému servisu sa rysuje spolupráca s Mercedesom

Tesla aktuálne využíva aj väčšie servisné vozidlá ako Mercedes-Benz Sprinter, ktorý si technici pochvaľovali natoľko, že Elon Musk povedal, že osloví Mercedes s návrhom spoločného vývoja elektrickej dodávky. Vo februári tohto roka pritom vtedajší šéf nemeckej automobilky potvrdil, že s Teslou rokujú ohľadom tejto záležitosti.

Takže časom by mohla Tesla využívať v rámci mobilného servisu aj „vlastné“ elektrické dodávky. Čo sa týka konkrétnych servisných úkonov, ktoré rieši mobilný servis, zákazníci môžu počítať napríklad s výmenou pneumatík, filtrov, airbagov či posilňovača riadenia (v rámci „zvolávacej“ akcie), ale aj estetickými úpravami ako inštalácia spojleru.

Takže mobilný servis šetrí majiteľom Tesiel v rámci drobných servisných úkonov, ktoré si nevyžadujú použitie veľkých zariadení a techniky, slušnú porciu času. Ako prebieha výjazd mobilného servisu Tesla Ranger si môžete pozrieť na nasledujúcom videu, ktorého autorom je portál RoadShow.

Zdroj titulnej fotografie: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesly si samodiagnostikujú problém a automaticky predobjednajú náhradné diely
Český Tesla servis bude lacnejší a má byť aj výdajňou objednaných áut
Tesla vydala návod, „urob si sám“, k základným servisným úkonom

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár