Elon Musk hovorí, že Tesla pracuje na mini-elektromobile

0

Elon Musk prezentoval pred pár hodinami prostredníctvom Twittera zaujímavú správu. Tá hovorí o tom, že Tesla pracuje na „mini-car“.

Jeden zo zákazníkov spoločnosti Tesla dostal na svoj tweet smerovaný Elonovi Muskovi odpoveď, ktorá obletela celý svet. Na otázku ohľadom dostupnosti detského elektrického autíčka s dizajnom Tesly Model X totiž Elon odpovedal: „Pracujeme na novom mini-aute Tesla (Tesla mini-car), ktoré zvládne odviesť dospelého človeka.“

Má sa jednať o zábavné, rýchle a cenovo najdostupnejšie vozidlo značky Tesla pre dospelých. Zatiaľ však nevieme nič viac. A tak môžeme len špekulovať. Na mieste je zrejme otázka, či sa bude jednať o seriózne vozidlo alebo len o „super-hračku“, ktorá bude tak výkonná a robustná, že odvezie aj dospelého človeka.

Elon prisľúbil aj kompaktný hatchback

Elon Musk na júnovom stretnutí akcionárov povedal: „Myslím, že do piatich rokov zrealizujeme kompaktný automobil„. Dočkať by sme tak mali elektromobilu nižšej strednej triedy na spôsob Volkswagenu Golf. Predpokladá sa, že by mohol vychádzať z modelov 3 a Y.

Detský elektromobil na úrovni

Na záver dodávame, že Tesla už dlhšiu dobu ponúka aj elektro-autíčko pre najmenších. V rámci oficiálneho e-shopu Tesla je dostupná replika Tesly Model S, ktorá je podľa známeho Tesla youtubera Bjorna Nylanda na veľmi vysokej úrovni.

Veď ponúka ako jediné vozidlo svojho druhu Li-Ion batériu. Tá môže mať kapacitu 127 alebo 197 Wh. V spolupráci s Teslou vyrába toto vozidlo renomovaná spoločnosť Radio Flyer, ktorá ponúka vo svojom e-shope pomerne rozsiahli konfigurátor vozidla. Jeho cena začína sume 599 $.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk prisľúbil kompaktný elektromobil Tesla. Zrejme na spôsob VW Golf
Novinky o elektromobile, ktorý má byť zmenšeninou Tesly Semi
Aktuálne informácie o pripravovanom kompaktnom SUV Tesla Model Y

Zdroje: Samson Mow/Twitter, Insideevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár