Tesla predala viac áut ako Mercedes v USA či Jaguar globálne. Na rade je BMW

2

Masová produkcia a predaje Tesly Model 3 „deštruovali“ trh v USA. Veď elektrická „novinka“ získava rôzne predajné prvenstvá, pričom sa Tesle darí aj celkovo. Spoločnosť, ktorá bola založená pred 15 rokmi, aktuálne dáva na frak Mercedesu a Jaguaru, pričom na mále už má aj BMW.

Najpredávanejšie americké auto v USA

Tesla Model 3 sa za mesiac september stala najpredávanejším americkým vozidlom na trhu v USA. V celkovom poradí jej pritom patrí 4. priečka, keď lepšie predaje dosiahli len oveľa lacnejšie japonské modely.

tesla model 3 predaje usa

„Najpríjmovejší“ model

Za mesiac august sa zas stal Model 3 „najpríjmovejším“ automobilom na americkom trhu. To znamená, že dosiahol v rámci príjmov z predaja najvyššiu sumu. Aj keď dnes nemáme k dispozícii štatistiky z tejto oblasti za mesiac september, niet zrejme pochýb o tom, že v ňom Model 3 svoj „titul“ obhájil.

tesla model 3 predaje usa

Zdroj grafu: CleanTechnica. Zdroje dát: GoodCarBadCar, InsideEVs, TroyTeslike, and Kelly Blue Book

Pokorený Mercedes-Benz

Tesla predala v 3. štvrťroku 2018 rekordných 83 500 vozidiel. Analytická spoločnosť Atherton Research odhaduje, že v rámci amerického trhu (USA) to bolo až 69 925 áut. To by znamenalo, že na domácom trhu predala viac vozidiel ako tradičná nemecká automobilka Mercedes-Benz so 66 542 predanými autami. Do tohto počtu ale neboli započítané vozidlá z úžitkovej divízie (Freightliner, Metris a Sprinter).

Jaguar prehráva v tomto roku globálne

Ďalšiu zaujímavú správu priniesol analytik Matthias Schmidt. Podľa jeho analýzy Tesla predala v rámci globálneho trhu za prvé 3. kvartály tohto roka viac áut ako britská automobilka Jaguar. Tesle sa v tomto období podarilo doručiť 154 000 vozidiel, zatiaľ čo Jaguar sa musel upokojiť so 136 000 dodanými vozidlami.

tesla vs jaguar predaje

Zdroj: Matthias Schmidt

BMW má na mále

Ďalšia prémiová nemecká automobilka BMW predala v sledovanom období v USA 71 679 vozidiel. To je len o necelé 2 tisícky viac ako v prípade Tesly. Spoločnosť Atherton Research pritom odhaduje, že v aktuálnom štvrťroku Tesla prekoná oboch výrobcov z Nemecka.

A čo Európa?

Veľmi zaujímavé bude sledovať, čo spraví spustenie dodávok Tesly Model 3 do Európy na tamojších trhoch. Ako vieme, elektromobily Model S a Model X nie dlho po spustení predaja ovládli svoje segmenty v rámci USA. A to isté sa neskôr stalo aj na európskom trhu. Na to, či sa tento trend zopakuje, si však budeme musieť ešte počkať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 na autosalóne v Nitre? Je to v štádiu riešenia!
V Tesla Model 3 čelíte najnižšiemu riziku zranenia zo všetkých áut | VIDEÁ
Tesla s rekordnou produkciou a dodávkami áut. Dosiahne konečne zisk?

Zdroje: Elekctrek, CleanTechnica 1CleanTechnica 2, Insideevs, titulná fotografia: Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár