Tesla pracuje na novom produkte. Nazýva ho „Megapack“

0

Všetko nasvedčuje tomu, že spoločnosť Tesla nezaháľa a vyvíja ďalší nový produkt, „Megapack„. Ako už jeho názov napovedá, nejedná sa o elektromobil, ale skôr o energetické zariadenie. V „hre“ je pritom viacero možností.

Portál Electrek informuje, že Tesla pracuje na novom produkte s názvom Megapack. Infomácia o tomto produkte sa prvýkrát objavila zrejme na webe Reddit. Neznámy používateľ, ktorý sa uchádzal o stáž v Tesle, prostredníctvom neho informoval o pracovnej pozícii testéra „Megapacku“.

Neskôr sa zistilo, že ďalší zamestnanci Tesly pracujú na novom energetickom module Megapack. A to v továrni Tesla Gigafactory 1, kde sa vyrábajú aj batérie do elektromobilov a energetické úložiská Powerwall a Powerpack.

Jedným z dôkazov o prácach na produkte je LinkedIn profil bývalého zamestnanca Tesly, Jeffa Johnsona. V rámci neho sa uvádza, že Johnson pracoval do júna 2018 ako programový manažér pre nové produkty na projekte „Megapack Energy Module“.

Väčší Powerpack?

Prvé čo nás v tejto súvislosti napadlo je, že produkt Megapack by mohlo byť priemyselnou batériou typu Powerpack, ktorá ponúka vyššiu energetickú kapacitu. Využívať by sa tak mohol v rámci najväčších projektov stacionárnych energetických úložísk, podobných Hornsdale Power Reserve. To by znamenalo, že jeden takýto batériový modelu, by mohol obsahovať batériové články 2170 s celkovou kapacitou výrazne vyššou ako 200 kWh.

Alebo…?

Portál Electrek však ponúka aj ďalšie možnosti. Magapack by mohol byť podľa neho aj podporným zariadením pre nabíjacie stanice, ktoré budú slúžiť na nabíjanie elektrických ťahačov Tesla Semi. Tie Tesla nazýva Megacharger. Megapack by tak mohol ako „off-grid batéria“ z časti odbremeniť elektrickú sieť pri ultra-výkonom nabíjaní ťahačov.

Megapack by taktiež mohol byť pracovným názvom pre batériu Tesly Semi, keďže sa predpokladá, že jej kapacita sa bude pohybovať okolo 1 megawatthodiny. V hre by ešte mohla byť možnosť, že sa jedná o Elonom Muskom spomínanú batériu pre základnú verziu Tesly Model 3, Standard Battery, za 35 000 $, ktorá má ponúknuť lepšie vlastnosti ako súčasné akumulátory.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk naznačil nový produkt spoločnosti Tesla
Už vieme, koľko stála najväčšia “Tesla batéria” sveta aj koľko zarobila
Prototyp crossoveru Tesla Model Y bol schválený do výroby, hovorí Musk

Zdroj: Electrek

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár