Tesla showroom po ČR už aj v Poľsku a čoskoro v Maďarsku. Čo Slovensko?

8

Elon Musk ešte v roku 2019 avizoval, že Tesla sa chystá expandovať na trhy strednej a východnej Európy. A postupne sa tieto plány začínajú napĺňať. Najmä v okolitých krajinách. Dočkať sa však má aj Slovensko.

Tesmanian aktuálne informuje, že Tesla už čoskoro otvorí showroom aj v Maďarsku. Stane sa tak 16. apríla, a to v Budapešti pri nákupnom centre MOM Park. Zástupcom tamojšieho Tesla klubu to listom potvrdila samotná spoločnosť.

Pôjde o tzv. „pop-up“ predajňu, ktorá je mobilná. Dá sa však predpokladať, že ide len o dočasné riešenie, kým Tesla nenájde vyhovujúce „kamenné“ priestory. Veď tak to bolo aj v Poľsku. U našich severných susedov bola najskôr v júli minulého roka spustená pop-up predajňa a už v decembri otvorila Tesla riadnu kamennú predajňu v mestečku Ząbki pri Varšave.

V Maďarsku už čoskoro spustia aj oficiálny servis spoločnosti Tesla. V Poľsku je dostupné servisné centrum od roku 2019. To sa však v najbližších mesiacoch presunie z Varšavy do neďalekého mestečka Ząbki, kde je aj showroom. A to kvôli jednoduchšej dostupnosti, informuje Tesmanian na základe správ od Bartosza, majiteľa elektromobilu Tesla z Poľska.

Takže servisné centrá a predajne spoločnosti Tesla nájdeme v Rakúsku, Česku, Poľsku a čoskoro už aj v Maďarsku. Naši susedia tak boli uprednostnení, zrejme vzhľadom na veľkosť trhu a počet elektromobilov značky v krajine.

Čo Slovensko?

Dočkať sa však má aj Slovensko. Spoluzakladateľ slovenského Tesla Clubu, Stanislav Kurek, totiž koncom minulého roka informoval, že s Teslou sa v tejto veci intenzívne komunikuje. Naznačil pritom, že tieto záležitosti by sa mohli pohnúť už v tomto roku.

Slovenský showroom Tesly by údajne mohol byť otvorený v Bratislave a servisné centrum v Žiline. Treba to však brať s rezervou, nakoľko nejde o oficiálne potvrdené informácie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mobilný servis Tesly CZ pre Slovákov je spustený. Aké úkony poskytuje?
Špeciálnych mestských nabíjačiek Tesla sa máme dočkať aj na Slovensku
Tesla potvrdila, že ďalší slovenský Supercharger sa chystá vybudovať v Trenčíne

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

  1. Hlavne,že sa chválime počtom vyrobených aut na obyvatela!Aký to paradox!Ale Timon má pravdu.Trošku som dúfal,že Maďarov predbehneme,ale majú Soroša,tam bude pes zakopaný!

  2. „informoval, že s Teslou sa v tejto veci intenzívne komunikuje“. To je asi tak vsetko. „Slovenský showroom Tesly by údajne mohol byť otvorený v Bratislave a servisné centrum v Žiline. “ Sweet dreams. 🙂

  3. „In late February and March, Tesla delivered 120 Model 3.“ Toto je pocet dodanych aut v Izraeli za posledne dva mesiace. Obavam sa, ze tolko sa nedoda na Slovensko ani za rok. Tu hladajte pricinu, preco je Slovensko ignorovane na mape Tesly. Tu si Teslu kupi iba skalny fanusik.

  4. Teslu si tu prakticky nikto nekúpil (okrem tých skalných), lebo tu nie je showroom a servis.
    A showroom a servis tu nie je, lebo si prakticky nikto Teslu nekúpil.
    Je to akési zacyklené…

    • suhlasim,,pri sucasnej kvalite spracovania a vyroby tesiel si auto za viac ako 50 tisic eur bez dostupneho servisu kupi iba blazon…

Pridajte komentár