Tesly „Made in EÚ“ s kvalitnejším lakom. Cybertruck bez laku, avšak s polepmi

3

Európska továreň Tesly bude podľa Elona Muska vybavená najpokročilejšou lakovňou na svete. Európania by sa tak mali dočkať vozidiel s kvalitnejším lakom. Chystaný elektrický pickup Tesla Cybertruck, ktorý sa bude vyrábať zrejme v USA, síce nebude možné nalakovať, riešením však budú ľubovoľne polepy.

Niektorí zákazníci vyčítajú Tesle nedostatočnú kvalitu lakovania. A aj keď sa zdá, že sa to týka len malej časti vozidiel, mohlo by to naznačovať, že tento produkčný proces nefunguje tak, ako by mal.

V tejto súvislosti sa v minulosti objavila teória, ktorá hovorí o tom, že americké vozidlá majú vo všeobecnosti nižšie štandardy lakovania ako napr. európske a Tesla nemá byť výnimkou. Teoreticky by na tom mohlo byť niečo, keďže zverejnené sťažnosti, ktoré sme zachytili, pochádzajú od Európanov. Tí pritom moc neprichádzajú do styku s americkými vozidlami a sú zvyknutí najmä na európske, japonské či kórejské. Ale môže ísť len o špekuláciu.

Portál Insideevs zas v tejto súvislosti uviedol, že kvalita laku elektromobilov Tesla „Made in Fremont“ je ovplyvnená miestnou legislatívou, ktorá zakazuje používanie „chémie“, ktorú bežne využívajú lakovne automobiliek v Európe.

Každopádne, Elon Musk aktuálne v tomto smere potešil minimálne všetkých európskych záujemcov o Teslu Model Y. Európska verzia sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábať len v chystanej nemeckej továrni „Giga Berlín„, pričom tá má byť podľa šéfa Tesly vybavené najmodernejšou lakovňou na svete.

„Giga Berlin bude mať najpokročilejšiu lakovňu na svete s viacerými vrstvami ohromujúcich farieb, ktoré sa budú jemne meniť v závislosti od uhla pohľadu,“ napísal Musk cez Twitter a dodal: „Aby bolo jasné, Fremont a Šanghaj (ďalšie továrne Tesly) budú inovované priebežne, aplikácia vylepšení však bude v rámci fungujúcej lakovne náročná.“

Cybertruck bez laku, ale s možnosťou polepu

Elon Musk tiež nepriamo potvrdil, že chystaný elektrický pickup Tesla Cybertruck, vyrobený zo špeciálnej nehrdzavejúcej ocele „ULTRA-HARD 30X COLD-ROLLED“, nebude možné lakovať. To však nemusí byť žiadna „tragédia“, nakoľko tí, ktorým sa prirodzená farba vozidla nepáči, budú môcť siahnuť po ľubovoľnom polepe.

„Budete ju môcť zabaliť do akejkoľvek farby či vzoru,“ odpovedal šéf Tesly na otázku, či bude Tesla Cybertruck dostupná vo farebných variantoch. Zatiaľ však nie je jasné, či bude customizáciu vozidla polepmi poskytovať Tesla alebo ide len o Muskove odporúčanie na využitie služieb tretích strán.

To, že v prípade polepov sú možnosti customizácie v podstate neobmedzené, ukazuje aj nasledujúce video z Youtube kanála Boom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zlepšila Tesla výrobnú kvalitu Modelu 3? Ako sú na tom najnovšie kusy?
Je v Európe záujem o Teslu Cybertruck? Top 10 krajín podľa počtu rezervácií
Problémy s kvalitou laku Tesly Model 3 by nemuseli byť zažehnané

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Tomuto traktoru nepomoze ani lak. Cudujeme sa, ze nas tu nici nejaky virus… ked toto akoze auto je pekne, tak pokapeme vsetci GRC na baterky… Fuj.

    • Ťažko povedať, či je CT pekný, alebo nie, no rozhodne je jeho dizajn futurestický a hlavne neokukaný, narozdiel od všetkých ostatných modelov mnohých automobiliek, z ktorých sa už takmer ani nedá vidieť, či sú nemecké, francúzske, japonské, či kórejské.. Všetko na jedno kopyto, alebo akoby to jeden dizajnér kreslil a ostatní len kopírujú s malými obmenami, aby sa nedostali do súdnych sporov.

Pridajte komentár