Tesla chystá elektromobil s cenou 25 000 $. „Chvíľu“ si však počkáme

6

Na volanie po lacnejších elektromobiloch odpovedá aj spoločnosť Tesla. Elon Musk v rámci podujatia Battery Day uviedol, že nová batéria im umožní vyrábať elektrický model s cenou 25 000 $ (bez DPH).

Tesla Model 3 bola kedysi avizovaná ako prvý masový model. Ambiciózne predaje mala zabezpečiť na tú dobu netradične nízka cena za vozidlo s nadštandardnými parametrami. A to 35 000 $ bez DPH. Napokon táto najlacnejšia verzia skončila ako „podpultovka“, údajne pre slabý záujem.

Bežne dostupným vyšším a drahším verziám Modelu 3 sa pritom darí viac ako dobre. Elon Musk si však uvedomuje, že ich elektromobily sú ďaleko od toho, aby boli dostupné pre širšiu skupinu motoristov. V tejto súvislosti nedávno povedal, že ho „najviac otravuje fakt, že ich autá nie sú dostatočne cenovo dostupné“. A dodal, že to musia napraviť.

Naše zraky sa pritom začali upierať na budúce elektromobily značky Tesla. A tými by mohli byť v Číne navrhnutý model nešpecifikovaného typu a v Nemecku navrhnutý kompaktný hatchback, ktoré Musk spomenul v priebehu tohto roka.

Čakanie na batérie

A aktuálne Elon Musk ohľadom cenovo dostupnejšieho elektromobilu Tesla povedal nasledovné: „Tesla vyrobí presvedčivé elektrické vozidlo s cenou 25 000 $, ktoré je tiež plne autonómne,“ píše Electrek. Dodal pritom, že na trh príde približne za 3 roky, keď Tesla zvýši produkciu svojho nového batériového článku 4680. A ten, ako už vieme, má mať nižšie výrobné náklady až o 56 % na kWh.

tesla lacnejsi model

Zdroj: Tesla via Electrek.co

Zdá sa teda, že výroba ziskového elektromobilu Tesla s predajnou cenou 25 000 $ bez DPH zatiaľ nie je možná. Kalifornskej spoločnosti teda budeme ohľadom zvyšovania produkcie nových batérií držať palce a už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie informácie o novom cenovo dostupnejšom modeli.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model S Plaid: Šialená novinka s dojazdom 837+ km a výkonom 1100+ koní
Novo predstavená batéria Tesla „4680“ prinesie lacnejšie elektromobily
Projekt nového „čínskeho“ modelu Tesla je zdá sa živý a napreduje

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

 1. Trošku jednoduchej matematiky:
  25 000 $ bez DPH je po prepočítaní dnešným aktuálnym kurzom 1,1692:
  21 382 € bez DPH, po pripočítaní slovenskej DPH 20 % + 4 276 € =
  25 658 €

  Tak na Teslu za 25 658 € si tie 3 roky určite počkám!!!

  • a clo a dovozná a prefajná marža si kde nechal? Aj 3ka sa má predávať za 35tisíc dolárov, čo by podľa teba bolo 35922€ s DPH a ked si ju chceš kúpiť tak stojí 47 až 49tisíc eur, záleží v ktorém štáte europskom ju kupuješ. Takže ked si vyrátal 25,6tisíc eur tak kúpiš ju tak za 35 až 38tisíc eur.

   • Tesla sa bude vyrábať aj v Európe, ak ti to ušlo. Takže nejaké clo a dovozná marža rovná sa nule.
    Ináč tak je to úplne bežné. Toyota má výrobné závody v EÚ a nevozí to z Japonska, KIA v SR, Hyundai v ČR a nie produkcia Južná Kórea. Samozrejme sa to vyrába aj tam, ale pre domáce trhy. OK?

 2. Takže „lacná“ Tesla sa má objaviť za 3 roky.To neni dobrá správa pre „normalnych“ záujemcov o elektromobil!!Aj uvádzaná škica lacnej Tesly je skôr menšie auto!?Ostáva dúfať,že za 3 roky sa nájde iný výrobca elektroaut s dostupnou cenou.Čoraz viac som o tom presvedčený,že to bude iný výrobca,ako Tesla!!!Len som strašne zvedavý ,ktorá automobilka to bude???

 3. Jozef, žiaľ iná automobilka to nebude, pretože ak nezatlaci ceny tesla, tak ostatné dohodnuté klasické automobilky to rozhodne neurobia, dokým (ako tvrdia) sú na tom stratové. Lebo im nejde o zmenu, alebo evolúciu, im ide len o zisky ;(

Pridajte komentár