Tesla Model 3 na špici prieskumu kvality áut v Číne. Protichodné výsledky pokračujú

4

O výrobnej kvalite, resp. kvalite vyhotovenia elektromobilov Tesla sa toho napísalo už veľa. Zdá sa však, že problémy z tejto oblasti sa zvyknú často nafukovať. O tom by mohol teoreticky svedčiť aj najnovší prieskum, z ktorého vyšiel Model 3 ako automobil s najnižším počtom sťažností ohľadom kvality.

Kvalite elektromobilov Tesla sa venuje nezvyčajne veľká pozornosť. Tesly v tomto smere nie sú dokonalé, ale negatívnemu obrazu určite napomáhajú aj médiá, ktoré informujú o každom náznaku možného a častokrát aj neexistujúceho problému. Iné automobilky v rámci tejto oblasti rozhodne nemajú takú pozornosť, napriek tomu, že tiež nie sú bezchybné.

Samozrejme, nie je to len o mediálnom „drobnohľade“. Tesla má mať problémy s výrobnou kvalitou, resp. kvalitou vyhotovenia aj podľa niektorých zákazníckych prieskumov, napr. J.D. Power, kde nedávno skončila medzi poslednými. Podľa iného prieskumu tej istej spoločnosti sú napriek tomu najspokojnejší so svojimi vozidlami práve majitelia Tesiel. A Tesla skončila v tomto smere na špici aj v prieskume Consumer Reports. Takže problémy sú zrejme väčšinou skôr kozmetického charakteru a majitelia ich dokážu v pohode stráviť.

V Číne sú zákazníci zdá sa spokojní

Objavujú sa však aj prieskumy, v ktorých Tesla, resp. jej jednoznačne najpredávanejší model – Model 3, z hľadiska kvality naopak dominuje. Tie pochádzajú najmä z Číny. Zdá sa pritom, že veľmi záleží na tom, kde sú elektromobily Tesla vyrábané.

Čínska spravodajská agentúra Sohu aktuálne zverejnila prieskum za rok 2020, ktorý sa týka sťažností čínskych majiteľov ohľadom kvality ich automobilov. Ten vykonala tamojšia platforma na zhromažďovanie informácií o chybných automobilových výrobkoch – Car Quality Network, informuje 12356Auto. V ňom pritom dosiahla najlepšie výsledky Tesla Model 3.

Podľa prieskumu bolo zaznamenaných len 0,7 sťažností ohľadom kvality Tesly Model 3 na 10 000 vozidiel. Priemer v rámci prieskumu bol pritom až 31,9 sťažností na 10 000 áut, píše Teslarati. A to by mohlo byť ďalší náznak toho, že nová moderná továreň Tesla Giga Shanghai dokáže vo všeobecnosti lepšie ukontrolovať výrobné štandardy ako prvá továreň Tesly v americkom Fremonte.

Pre porovnanie, v spomínanom prieskume skočila Toyota Yaris na 9. mieste (5,4 sťažností na 10 000 vozidiel), Volkswagen Jetta na 12. mieste (7,6 sťažností na 10 000 vozidiel), BMW radu 5 na 16. mieste (10,9 sťažností na 10 000 vozidiel), Audi A3 na 33. mieste (21,1 sťažností na 10 000 vozidiel) či Honda Civic na 39. mieste (28,6 sťažností na 10 000 vozidiel), informuje Tesmanian.

tesla kvalita prieskum cina

Zdroj: Car Quality Network via 12356Auto.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 vyrobená v Číne vs. vyrobená v USA – z hľadiska kvality vyhotovenia
Tesla má byť najhoršia aj najlepšia v rámci „výrobnej“ kvality áut. Podľa toho kde
Šéf Tesly uviedol, kedy je najlepšie kupovať ich autá s ohľadom na výrobnú kvalitu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Ako povedal klasik, verím len štatistike, ktorú si sám sfalšujem.

    Tesla má veľa chýb, ale metodika je pre ňu nastavená nevýhodne. Rozlišovanie chýb odstavené auto verzus otravná chyba (ale auto ide) je v prospech starých automobiliek. Preto naopak v praxi extrémne vysoké percento majiteľov Tesly, znova kupuje… Teslu.

    Šanca, že sa Tesla aj naďalej bude zlepšovať a ostatní jej nebudú stačiť v inováciách je vysoká. Dôvodom je, že najväčšie talenty na svete chcú vo všeobecnosti pracovať pre No. 1 SEXY zamestnávateľa… Teslu.

    A podľa vyjadrení top firiem (inovačných lídrov), najväčšou výzvou dnešnej doby je úspešne skautovať talenty.

Pridajte komentár