Predný kufor Tesly sa dá otvoriť aj bez kľúča. Bezpečnostná chyba?

0

Nechávate si v prednom kufri svojej Tesly cenné veci? Nemali by ste, dá sa totiž otvoriť aj bez kľúča. Nie je to však bezpečnostná chyba.

 

Pomoc pre záchranárov

Kufor si otvoríte jednoducho stlačením tlačidla na kľúči. Čo ale v prípade, že je batéria vybitá alebo sa záchranári potrebujú urýchlene dostať k zdroju s vysokým napätím? Tesla to vymyslela dvoma šnúrkami, ktoré potiahnutím otvoria predný kufor.

Dostupné v Modeli S a Modeli X

Internetom sa začalo šíriť video Youtubera Salomondera, ktorý práve na Modeli X na tento „omyl“ poukázal. O tom, že naozaj nejde o bezpečnostnú chybu svedčí aj fakt, že na ich oficiálnej webstránke opísali postup otvorenia v Modeli S (šnúrky sa nachádzajú pri predných kolesách) a v Modeli X (nachádzajú sa v prednom nárazníku).

 

Na otvorenie stačí skrutkovač

Ako vidno vo videu, na odkrytie ochrannej krytky stačí skrutkovač a zvládnete to bez viditeľných škrabancov. Tesla by mala svojich zákazníkov o tejto možnosti informovať, mnohí však o nej nevedia. Po potiahnutí za tieto šnúrky sa rozoznie alarm, čo je jediné upozornenie. Je zapnutý, kým kufor nezavriete.

 

Kufor najmä na krátkodobé využitie

Nemali by ste preto v tomto priestore nechávať cenné predmety. Slúži vraj predovšetkým na nákup či iné veci, ktoré prenášate na krátku trasu a po príchode ich vyberiete. Aby sa vám náhodou nestalo, že vaše šteniatko za zvuku alarmu niekto unesie.

Zdroj: electrek.co

tesla magazin zdielanie 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Som študentka žurnalistiky na Univerzite Komenského v Bratislave. Ovládam základy automechaničtiny, keďže štvorkolesové zlatíčka boli vždy prvoradé, ale nepohrdnem ani rýchlejšou motorkou. Okrem toho ma baví najmä futbal a keďže som z Kysúc, tak aj hory a turistika.

Pridajte komentár