Tesla je 4 až 5 rokov pred konkurenciou, hovorí nemecký automobilový expert

4

Tesla očarila ďalších automobilových odborníkov z Nemecka. A to skúseného novinára Die Welt, Nanda Sommerfeldt a automobilového experta Prof. Ferdinanda Dudenhöffera. Ten pritom povedal, že Tesla je ďaleko pred konkurenciou.

Dnes už bývalý skeptik voči elektromobilom, Nando Sommerfeldt, otestoval Teslu Model 3 Performance. Ako sa mu vozidlo pozdávalo vystihuje nadpis jeho recenzie: „Táto Tesla ničí všetky moje predsudky voči elektromobilom.“

Vo svojom článku pritom okrem svojich skúsenosti a postrehov tlmočí aj názory Prof. Ferdinanda Dudenhöffera, ktorý je expertom na automobilový priemysel. Jedna z jeho citácií pritom znie: „Po technickej stránke vedie (Tesla) nesporne o 4 až 5 rokov. Dojazd a radosť z jazdy sú pritom bezkonkurenčné.“

„Ako extrémne rýchly športiak“

Sommerfeldt pritom vyvracia ďalší mýtus, ktorý hovorí o tom, že elektromobily nemôžu súperiť s konvenčnými autami po stránke pôžitku z jazdy. Opak je pritom pravdou. Tesla Model 3 jazdí úžasne… Pocitovo je to športové auto, extrémne rýchle športové auto,“ píše vo svojom článku.

Ďalšia obrovská výhoda

Na spomínaných odborníkov pritom neurobilo dojem len samotné vozidlo, ale aj sieť nabíjacích staníc Tesla Supercharger. Sommerfeldt uvádza, že išiel Modelom 3 na rodinný výlet, pričom počas nabíjania bol s rodinou na zmrzlinu a kávu, čo zabralo 30 min. A za tento čas získala jeho Tesla dojazd 300 km.

Celkovo najazdil na Tesle Model 3 2 000 km, pričom sieť Supercharger rozplynula jeho obavy z nedostatočného dojazdu. Podľa neho sú tieto nabíjačky veľmi rozšírené, dobre lokalizované a rýchle. S tým súhlasí aj Prof. Dudenhöffer a hovorí, že sieť Supercharger je jednou z vecí, ktorá odlišuje Teslu z hľadiska vlastníckych skúseností.

Dodáva, že Tesla mala už od začiatku jasno v tom, kde sa pohybujú jej zákazníci. Majiteľ Tesly môže pritom nabíjať aj na iných nabíjacích staniciach v krajine. Podľa neho ich však nepotrebuje. Aj preto, že väčšina z nich je v porovnaní so Superchargermi veľmi pomalá.

Zdroj: Cleantechnica, titulná fotografia: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nemecké elektromobily by mohli napomôcť rastu spoločnosti Tesla
Top Gear test: „Tesla Model 3 Performance je lepšia ako BMW M3“
Tesla a Elon Musk ohrozujú „Aligátorov“ na trhu. Koľko peňazí je v hre?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Keď to povedia takí experti tak môžeme
    s kľudným svedomím pridať k tým ich 4-5 rokom ešte +5 rokov neexpertých minimálne v technickej vyspelosti (batéria, elektromotor, chlad.menežment batérie s ďalšie technické vychytávky, …..)

  2. Aj keby ostatne automobilky bezali tesle oproti, aj tak ju uz nikdy nedobehnu. Podcenili elektromobilitu, arogantne ignorovali pokroky, ktore Tesla urobila. A toto je vyslefok.

  3. Keby Tesla vyrabala model x do 4,5 metra,je moja takto s takym dlhym autom je problem zaparkovat.pocul som ze mazda pripravuje elektricku cx5 tak som zvedavy.aj na cenu a dojazd

Pridajte komentár