Zdá sa, že doba bezplatnej konektivity Tesiel sa blíži ku koncu

1

Aktualizovaný palubný systém elektromobilov Tesla odhaľuje, že výrobca začína monitorovať rozsah spotrebovaných mobilných dát. Mohlo by to mať pritom súvis s plánovaným spoplatnením služieb konektivity.

Portál Electrek informuje, že jeden z ich čitateľov zaznamenal v rámci palubného systému svojej Tesly Model 3 „počítadlo“ spotrebovaných mobilných dát. Bližšie nedefinovaným limitom by pritom malo byť pritom 50 GB.

Už od príchodu Tesly Model S na trh v roku 2012 mali zákazníci, v rámci trhov, kde značka pôsobí, k dispozícii rôzne bezplatné nelimitované dátové služby. V roku 2014 sa pritom Tesla vyjadrila, že tento užitočný „bonus“ bude po 4 rokoch spoplatnený. K tomuto kroku však Tesla ešte stále nepristúpila.

„Balíčky“ konektivity

Ako uvádza Electrek, minulý rok zaviedla Tesla „balíčky konektivity“. Štandardný obsahuje napr. základnú podporu máp a navigácie a softvérové update-y cez Wi-Fi, pričom dôležité bezpečnostné aktualizácie sú dostupné aj cez mobilné dáta.

Prémiový balík zahŕňa satelitné mapy s vizualizáciou aktuálnej dopravnej situácie, streaming hudby a médií, internetový prehliadač (platí pre modely S a X) a softvérové aktualizácie cez Wi-Fi aj mobilné dáta. Tento balík pritom Tesla aktuálne ponúka pre väčšinu modelov na 1 rok zdarma, s výnimkou základnej verzie Tesly Model 3.

Zrejme okolo 100 $ ročne

Elon Musk sa v tejto súvislosti pred časom vyjadril, že ponúknu možnosť zakúpenia balíka prémiovej konektivity,  a to za poplatok okolo 100 $ ročne.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Nateraz je presný účel počítadla s limitom 50 GB stále záhadou, naznačuje však, že doteraz neobmedzené mobilné dáta by sa mohli stať minulosťou. A tomu sa nemôžeme diviť. Veď Tesla žiadne doživotné dáta nesľubovala. Z jej strany je to bonusová ponuka. Za mobilné dáta pritom určite platí mobilným operátorom, pričom s rastúcim počtom vozidiel na ceste, rastú aj jej výdavky na zabezpečenie služieb konektivity.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Batérie elektromobilov Tesla by mohli byť súčasťou vesmírnej lode SpaceX
Tesla chystá „niečo“ pre Slovensko, uvádza Elon Musk. Ale čo?
Batéria Tesly Model S stratila podľa majiteľa za 7 rokov len 2 % kapacity

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Prepáčte Juraj, ale toto je nadpis ako v najlacnejšom bulvári.. Meranie spotreby, predsa nič neznamená i keď si myslím, že zmena je len v tom, že sa to ukazuje užívateľom, no som si istý, že to Tesla už merala dávno predtým.

Pridajte komentár