Tesla môže „klamať“, aby prekvapila konkurenciu, naznačuje Sandy Munro

1

„Veterán“ automobilového priemyslu, Sandy Munro, ktorý už desaťročia pomáha automobilkám znižovať výrobné náklady a ktorý vykonal reverzné inžinierstvo aj v rámci elektromobilov Tesla Model 3 a Model Y, naznačuje, že spoločnosť Tesla nehovorí úplnú pravdu, aby zmiatla konkurenciu.

Sandy Munro kedysi povedal, že Elon Musk nie je žiadnym hráčom šachu, pričom pozícia šéfa Tesly si vyžaduje, aby hral šachovú hru. Aktuálne v rámci rozhovoru s youtubermi z kanála Now You Know (via Insideevs) uviedol, že Muska považuje za hráča pokru, pretože skrýva hru Tesly, najviac ako to len ide. Kalifornská spoločnosť  podľa neho „klame“ o tom, čo má vo svojich rukách, aby prekvapila konkurenciu.

Viac ako milión-míľová batéria…

V prípade podujatia „Tesla Battery Day“, ktoré má byť podľa Muska jedným z najdôležitejších dní histórie Tesly, sa očakáva, že Tesla predstaví novú batériu, ktorej hlavným „highlightom“ má byť podľa mnohých životnosť milión míľ (1 600 000 km).

To si však Munro nemyslí. Podľa neho Tesla ukáže niečo výraznejšie, pretože milión-míľové batérie by už mohla mať. Spomína pritom solid-state batériu pripravenú na výrobu. Munro v tejto súvislosti predikuje, že ak by to tak bolo, dodávatelia batérií by museli začať odznova.

A z toho by mali ťažiť aj výrobcovia áut, ktorí sa v elektromobilite doteraz moc neangažovali, pretože by mohli v rámci svojich prvých elektromobilov použiť rovno solid-state batérie, ktoré sú vo všeobecnosti považované za „svätý grál“ elektromobility. Najmä kvôli očakávanej vysokej energetickej hustote, nízkym výrobným nákladom, bezpečnosti či rýchlosti nabíjania.

Munro si totiž myslí, že Tesla by bola ochotná tieto batérie predávať. A to naznačujú aj nedávne slová Elona Muska„Tesla je otvorená licencovaniu softvéru a dodávaniu pohonných jednotiek a batérií. Snažíme sa len o akcelerovanie trvalo udržateľnej energie, nie rozdrvenie konkurentov!“

Rozuzlenie príde 22. septembra

Nuž, sme veľmi zvedaví, čo Tesla predstaví 22. septembra v rámci svojho „Battery Day“. Očakáva sa pritom, že nová batéria ponúkne okrem extrémnej životnosti aj nižšie výrobné náklady či vyššiu energetickú hustotu. Túto batériu by pritom Tesla mala vyrábať v obrovskom objeme.

Špekuluje sa tiež, že by sme sa mohli dočkať aj nových modelov S a X („tajný projekt Palladium„), ktoré by nemali novú len batériu. Každopádne, podstatne múdrejší budeme po 22. septembri.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Tesla“ pracuje na nových batériách, ktoré môžu byť využiteľné aj v letectve
Chystá Tesla „novú generáciu“ modelov S a X? | „Tajný projekt Palladium“
Nový patent Tesly naznačuje očakávanú batériu so životnosťou 1 600 000 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár