Tesla je podľa tínedžerov „najcoolovejšia“ značka automobilov

0

Značka Tesla je medzi tínedžermi – generácia Z (13-17) a mladými ľuďmi – generácia Y (18-24) považovaná za najštýlovejšieho výrobcu automobilov, a to aj napriek relatívnemu nedostatku povedomia o tejto značke.

Informuje o tom štúdia, ktorú nedávno zverejnil Google. Respondenti vyberali spomedzi známych značiek ako Audi, BMW, Toyota, Chevrolet, Ford a Honda. Tínedžeri ohodnotili Teslu ako „coolovejšiu“ než doteraz v tomto smere najuznávanejšie BMW. Generácia Y dokonca označila Teslu za jednu z najlepších značiek sveta, aj mimo automobilového priemyslu. Predbehli ju len Youtube, Netflix a samotný Google.

Mnoho mladých ľudí zatiaľ o Tesle ale nevie

Kým sa Tesla umiestňuje na najvyšších priečkach medzi „cool“ značkami, v rebríčku o povedomí je na tom oveľa horšie. Dospievajúca mládež, ktorá pozná túto značku, ju aj veľmi obľubuje. Čo sa však týka všeobecného povedomia medzi mladými, je na tom už podstatne horšie. Len málo z nich sa stretlo so značkou Tesla a jej elektromobilmi.

Prieskum potvrdzuje, že Tesla musí zapracovať v oblasti marketingu, a tým zvýšiť publicitu svojej značky. Touto cestou sa môže spoločnosť zo Silicon Valley dostať „na mušku“ mladej generácie a tým zrýchliť svoj rast. Na druhej strane, dopyt po jej produktoch je zatiaľ väčší ako jej produkčné možnosti. Takže zatiaľ má čas…

Pravda je že uvedené skupiny nie sú hlavnou cieľovou skupinou automobilových výrobcov. Dôvod je jednoduchý – väčšina mladých ľudí uprednostňuje kúpu ojazdeného auta pred novým. Paradox je ale to, že dospievajúce deti môžu mať vplyv na výber nového auta, ktoré plánujú kúpiť rodičia. Ďalšou skutočnosťou ale je, že dnešná mládež čo nevidieť vyrastie a v krátkej budúcnosti si bude chcieť zaobstarať nové auto. O pár rokov by tak mohla Tesla profitovať aj so súčasného marketingu zameraného na mladšie ročníky. No a Tesla s tým už vlastne s časti začala. Veď v jej ponuke figurujú aj detské „elektro-vozítko“ a la Tesla Model S.

Zdroj: electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Som z Revúcej a študujem na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu. Moje záľuby sú: šport - najradšej sa chodím lyžovať a v lete hrám volejbal, pes - cvičím nášho domáceho miláčika a chodím s ním na prechádzky, autá - autá sú môj život už od malička, nedávno k ním pribudli aj motorky a zaujíma ma rozvoj elektromobility na Slovensku.

Pridajte komentár