Tesla už ponúka aj poistenie vozidiel. Sľubuje až o 30 % nižšie ceny

0

Spoločnosť Tesla aktuálne oznámila, že spustila svoj vlastný poisťovací program Tesla Insurance. Svojim zákazníkom pritom sľubuje až o 30 % nižšie ceny v porovnaní s konkurenciou.

Elon Musk už dlhšie tvrdí, že elektromobily Tesla sú aj vďaka mnohým pokročilým bezpečnostným systémom podstatne menej náchylnejšie k dopravnej nehode ako bežné vozidlá. Opiera sa pritom aj o štatistiky Národného úradu pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA), ktorý zistil, že 1. generácia systému Autopilot znížila nehodovosť vozidiel o takmer 40 %.

A keďže Tesla svoje elektromobily neustále zdokonaľuje, a to aj po stránke bezpečnosti, súčasné vozidla by mali byť v tomto smere ešte ďalej. Poisťovací inštitút pre bezpečnosť na cestách (IIHS) pritom minulý rok uviedol, že používanie bezpečnostných funkcionalít systému Tesla Autopilot znižuje počet fyzických škôd a pohľadávok súvisiacich so zodpovednosťou za škody.

Vyššia bezpečnosť má byť zohľadnená

Elon Musk v tejto súvislosti hovorí, že vyššia bezpečnosť ich elektromobilov by mala byť teda zohľadnená aj v cene poistenia. Realita je však presne opačná. IIHS zistil, že napr. Tesla Model S je automobilom s najdrahšou poistkou v USA. Jej ročné poistenie vyjde priemerne na 1 790 USD a havarijné na 1 310 USD.

Tento prístup poisťovní napokon motivoval Teslu k tomu, aby spustila vlastný poisťovací program Tesla Insurance. Ten bude spočiatku dostupný pre zákazníkov z Kalifornie. Neskôr sa rozšíri do ďalších štátov USA. Ak však pôjde všetko ako má, je zrejme pravdepodobné, že časom sa dočkajú aj ďalšie trhy.

Veď Tesla už v minulosti spustila v spolupráci s vybranými poisťovňami vlastné poistné služby, ktoré nazýva InsureMyTesla. Tie boli najskôr dostupné v Austrálii a Hongkongu, neskôr aj na niektorých trhoch v USA a Kanade. Táto kooperácia pritom priniesla nižšie sadzby poistného vo vybraných regiónoch.

Až o 20, príp. 30 % menej

Kalifornská spoločnosť sľubuje, že ceny jej poistenia v rámci nové programu Tesla Insurance budú až o 20 % nižšie ako v prípade konkurencie, pričom v niektorých prípadoch to môže byť až 30 %. Ponúkne pritom „komplexné pokrytie a správu poistných udalostí“.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Celý proces vybavenia poistky na elektromobil značky Tesla má podľa spoločnosť trvať len 1 minútu. A to vďaka možnosti objednávky cez oficiálny web, pričom sa použije osobné konto majiteľa vozidla, čo výrazne urýchľuje celý proces.

V rámci nových vozidiel je možné požiadať o poistenie po priradení VIN čísla k zákazníckemu účtu. Poplatky za „poistenie Tesla“ sa uhrádzajú na mesačnej báze, pričom je možné poistku kedykoľvek zrušiť či zmeniť.

Zdroj titulného obrázku: Bidnessetc

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Solárnu strechu Tesla si už môžu rezervovať aj Slováci
Tesla vydala správu o nehodovosti a požiaroch svojich elektromobilov
Tesla údajne zavádza ohľadom bezpečnosti Modelu 3. Naozaj?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár