Tesla sa pustí do HVAC systému pre domácnosti zrejme budúci rok

0

Elon Musk už viackrát spomenul, že Tesla by mohla spraviť inteligentný a vysoko efektívny systém HVAC (vykurovanie, ventilácia, klimatizácia) pre domácnosti. A podľa posledných správ by na ňom mohla začať pracovať budúci rok.

Ešte v roku 2018 Elon Musk v rámci interview s Joeom Roganom povedal, že pokrytie energetických nárokov domácnosti závisí aj od efektivity domu a rozvinul myšlienku inteligentnejšieho klimatizačného systému.

Kristen Netten z tímu Third Row Tesla potom na jar tohto roka navrhla, aby Tesla vyvinula a vyrábala domáci systém HVAC s HEPA filtráciou, ktorý by ideálne zapadol do celého domáceho ekosystému Tesla so solárnou strechou či panelmi a batériovými úložiskami Powerwall.

Elon Musk na to zareagoval slovami: „Áno, do značnej miery. Dom by mohol komunikovať s autom a vedieť, kedy prídete domov, takže po vašom príchode by mala byť (v dome) ideálna teplota a vlhkosť. Tým by nevyšla navnivoč žiadna energia.“

Mesiac na to šéf Tesly uviedol, že umiera túžbou urobiť super-efektívny tichý domáci HVAC s HEPA a destiláciou vody. A dodal, že takýmto systémom bude možno vybavený aj chystaný elektrický pickup Tesla Cybertruck.

Možný časový rámec

Po týchto slovách teda neprekvapilo, že Musk v rámci Battery Day načrtol aj časový rámec, kedy by sa mohli pustiť do svojho nového energetického produktu. Základy pritom už majú.

„Je to môj obľúbený projekt, do ktorého by som sa rád pustil. Neviem, možno na tom začneme pracovať budúci rok. Pretože si myslím, že by sme mohli urobiť oveľa lepší domáci systém HVAC, ktorý je naozaj tichý a super efektívny a ktorý tiež má oveľa lepší časticový filter.

A fungoval by veľmi spoľahlivo, veď sme taký už vyvinuli, a to pre auto. Tepelné čerpadlo v Modeli Y je pritom skutočne veľmi pôsobivé. Je maličké, efektívne, musí vydržať 15 rokov, musí pracovať v najrôznejších podmienkach – od najchladnejšej zimy, po najhorúcejšie leto. Takže sme už skutočne vykonali obrovské množstvo práce, potrebnej na nakopnutie smerom k domácemu HVAC,“ uviedol Musk, píše Tesmanian.

Zdá sa teda, že nový produkt divízie Tesla Energy sa stane skôr či neskôr skutočnosťou.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk potvrdil 2 menšie elektromobily Tesla, vrátane „európskeho“
Tesla Energy chystá expanziu do Európy, napr. aj do Poľska
Tesla môže urobiť aj elektrický minivan. Musí však vyzerať dobre

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár