Tesla oznámila rekordné príjmy za Q2 2018. Stále je však v strate, ale…

0

Spoločnosť Tesla zverejnila správu o svojich hospodárskych výsledkoch za 2. štvrťrok 2018. Okrem rekordných príjmov a strate informovala o počte vyrobených a dodaných vozidiel, nových nabíjačkách, servisoch a továrni v Číne, ako aj o najbližším plánoch.

Tesla dosiahla v predchádzajúcom štvrťroku historicky najvyššie príjmy, a to 4 miliardy $. Avšak ako sa očakávalo, aj tento kvartál bol pre ňu celkovo stratový. Strata dosiahla hodnotu 717 miliónov dolárov, čo je taktiež nový rekord. Disponuje však ešte „hotovosťou“ vo výške 2,2 miliardy $.

Počet vyrobených a dodaných elektromobilov

V sledovanom období vyrobila Tesla celkovo 53 339 elektromobilov, pričom sa jej podarilo dodať 40 768 vozidiel. Na tých sa podieľal Model 3 18 499 kusmi a Model S + Model X 22 319 kusmi. Aj vďaka tomu sa stal Model 3 najpredávanejší elektromobilom v USA v prebiehajúcom roku.

Nové nabíjačky, servisy, showroomy a továreň

Tesla taktiež informovala, že od apríla do júna uviedla do prevádzky 103 nových nabíjacích staníc Tesla Supercharger, čo znamená viac ako 1 stanicu na 1 deň. Celkovo ich má po svete už 1 308. Pribudlo aj 8 nových showroomov a servisov. Tých má kalifornská spoločnosť celkovo 347.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla varuje zákazníkov pred krádežami a radí, ako im predchádzať
Elon Musk odovzdal zákazníkovi Teslu osobne. V rámci testu nového systému..
Tesla varuje zákazníkov pred krádežami a radí, ako im predchádzať

Dozvedeli sme sa aj ďalšie novinky ohľadom výstavby továrne Tesla Gigafactory v Číne. Na začiatok je plánovaný objem výroby vo výške 250 000 elektromobilov ročne. Konečným cieľom je produkcia 500 000 vozidiel za rok. Továreň má stáť okolo 5 miliárd $.

Rastie aj divízia Tesla Energy

Naďalej rastie aj divízia Tesla Energy, ktorá ponúka energetické produkty ako batériové úložiská Powerwall a Powerpack či solárne strechy a panely. Za 2. štvrťrok 2018 sa jej podarilo nainštalovať solárne produkty s celkovým výkonom 84 MW a energetické úložiská s kapacitou 203 MWh, čo znamená medziročný rast vo výške 106 %.

Najbližšie plány

Najzaujímavejším plánom Tesly je dosiahnutie prvého ziskového kvartálu vo svojej histórii. Podľa Elona Muska by sa tak malo stať práve v tom aktuálnom. K tomu jej má napomôcť očakávaná produkcia Modelu 3 na úrovni 50 000 až 55 000 ks, pričom sa očakávajú ešte vyššie dodávky, nakoľko Tesla aktuálne nestíha doručovať všetky vyrobené vozidlá.

Do konca augusta má pritom dosiahnuť produkcia Modelu 3 výšku 6 000 ks týždenne. Čo sa týka Modelu S a Modelu X, Tesla plánuje za celý rok 2018 doručiť celkovo 100 000 vozidiel.

Zdroj: Tesla cez Hybrid, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár