Elon Musk údajne chcel, aby Teslu viedol terajší šéf koncernu VW Group

5

Všetko nasvedčuje tomu, že šéfovia spoločností Tesla a Volkswagen Group majú medzi sebou nadštandardný vzťah. A na základe prekvapujúcej správy, ktorá aktuálne prichádza z Nemecka, sa zdá, že jeho základy mohli vzniknúť už pred viacerými rokmi, kedy bol Herbertovi Diessovi údajne ponúknutý post šéfa Tesly.

So zaujímavou správou prichádza nemecká verzia portálu Business Insider. Podľa nej dostal terajší generálny riaditeľ koncernu Volkswagen Group Herbert Diess ponuku, aby riadil spoločnosť Tesla z najvyššej možnej pozície, t.j. generálneho riaditeľa / CEO, ktorú už 13 rokov zastáva Elon Musk.

Elon Musk sa pritom viackrát vyjadril, že nechcel byť šéfom Tesly. Vtedajšie okolnosti ho však „prinútili“, aby tento job vzal. Malo ísť pritom o dočasné riešenie. Ďalším dôkazom toho by bola aj možná ponuka svojho postu Herbertovi Diessovi, ktorá bola podľa portálu Business Insider aktuálna v roku 2015.

Diessova dôvera v Teslu nemala stačiť

Diess sa však rozhodol pre pôsobenie vo VW Group, kde „prestúpil“ z koncernu BMW Group, v ktorom pred odchodom pôsobil na pozícii šéfa vývoja. Aj napriek tomu, že mal od Tesly, v ktorej úspech podľa Business Insideru veril už od začiatku (pričom investoval aj do jej akcií), pripravenú zmluvu. V tom čase však bola Tesla úplne inde ako dnes, a tak VW Group bol pre Diessa zrejme neporovnateľne väčšou kariérnou istotou.

Elon Musk a Herbert Diess sa mali spoznať ešte počas pôsobenia Diessa v BMW. Takže Diess zrejme urobil na Muska dojem osobne a nešlo len o záležitosť HR a predstavenstva spoločnosti. Dôkazom ich nadštandardných vzťahov by pritom mohli byť aj doterajšie verejné vyjadrenia vzájomnej podpory a uznania, osobné stretnutia, ale aj podpichovanie.

V správe z Nemecka sa tiež uvádza táto zaujímavá veta: „Diess sa nikdy nevzdal svojej fascinácie Teslou – na zlosť niektorých vrcholových manažérov z Wolfsburgu (VW Group)“. Na základe niektorých predchádzajúcich správ sa pritom zdá, že Herbert Diess to nemal s presadzovaním e-mobility plánov v rámci koncernu VW nikdy jednoduché. Tiež sa však zdá, že sa mu to napokon podarilo a VW Group je na nezvratnej ceste transformácie smerom k elektromobilite a digitálnym technológiám, pričom sa v mnohom inšpiruje práve spoločnosťou Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Veľký boss VW chcel údajne kúpiť spoločnosť Tesla v roku 2013. Po jazde v Modeli S
Šéf VW chce napodobniť Elona Muska na Twitteri. Prvým tweetom podpichuje Teslu
Ideme pretekať s Teslou a chceme byť technologickou firmou, uvádza VW Group
Šéf koncernu VW otestoval Teslu Model Y. Je to pre nich „referenčný elektromobil“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Takéto „zákulisné“ vzťahy a aktivity môžu mať často významný vplyv na to, kam kráčajú dejiny sveta! V tomto prípade min. automobilového!

  2. Ak mal o Diessa záujem sám Elon Musk, tak nebude až tak hlúpy a zlý manager! Nevieme ako sa Diess podielal na afére Dieselgate. K VW však prišiel od BMW. So spalinami čarovali aj iné automobilky, a nedávno sme čítali, ako zle dopadli testy PHEV! ………….. „ťažko sa rodí sloboda!“ , hovorievali už v minulosti naši súdruhovia.

Pridajte komentár