Tesla má divíziu ťažkých nákladných vozidiel, Technokinga aj Mastra of Coin

0

Dve nedávne oznámenia spoločnosti Tesla pre Americkú komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) odhalili zaujímavé skutočnosti. Na základe nich sme zistili, že Tesla má zrejme novú divíziu, a to pre ťažké nákladné vozidla – „Tesla Heavy Trucking“ a že Elon Musk a finančný riaditeľ Tesly dostali nové netradičné tituly. Tesla taktiež ukázala, ako sa model Semi preháňa po testovacej trati.

Vyzerá to tak, že elektrický ťahač triedy 8, Tesla Semi, ako aj prípadné ďalšie nákladné vozidlá sú pre spoločnosť Tesla veľmi dôležité. Dôkazom môže byť to, že v rámci organizácie spoločnosti bola zriadená samostatná divízia Tesla Heavy Trucking.

To vyplýva z oznámenia pre SEC, v ktorom Tesla informovala, že doterajší prezident automobilovej divízie Tesly, Jerome Guillen, bol pred niekoľkými dňami vymenovaný za prezidenta divízie Tesla Heavy Trucking. Guillen pritom doteraz dohliadal na automobilové programy, dodávateľský reťazec a servisnú infraštruktúru.

Po novom chce Tesla využiť jeho skúsenosti na vedenie všetkých aspektov programu elektrického ťahača Tesla Semi, vrátane súvisiacich nabíjacích a servisných sietí, uvádza kalifornská spoločnosť v oznámení pre SEC, upozorňuje Teslarati.

Tesla Semi doteraz nabrala veľmi slušné oneskorenie, keďže pri predstavení prototypu v roku 2017 Tesla uviedla, že do výroby sa toto vozidlo dostane v roku 2019. Podľa najaktuálnejších informácií sa tak stane tento rok. Príčinou oneskorenia má byť nedostatok batériových článkov.

Aj troška humoru

V druhom oznámení Tesly pre SEC kalifornská spoločnosť nezaprela svoj zmysel pre humor.  Uviedla v ňom totiž, že „s účinnosťou od 15. marca 2021 sa tituly Elona Muska a Zacha Kirkhorna zmenili na Technoking of Tesla a Master of Coin. Elon a Zach si pritom zachovajú svoje príslušné pozície výkonného riaditeľa a finančného riaditeľa.“

Podľa portálu Tesmanian, ktorý upozornil na túto skutočnosť, môže Muskov nový „titul“ súvisieť nielen s jeho dôrazom na technologické inovácie, ale aj s techno hudbou, ktorá má patriť medzi jeho obľúbené. V prípade titulu Master of Coin zas uvádza, že môže ísť o odkaz na knihu/seriál Hra o tróny, v ktorom nosí titul „Master of Coin“ osoba zodpovedná za finančné záležitosti kráľovstva. Nám v tejto veci napadá aj súvis s nedávnou investíciou spoločnosti Tesla do kryptomeny Bitcoin.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvá zmienka Tesly o kapacite batérie jej elektrického ťahača Semi
Tesla Semi sa chystá do výroby. Prešla redizajnom a ponúkne vyšší dojazd
Tesla už zarobila na Bitcoine stovky miliónov. Elon Musk avizuje MarsCoin

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár