Elon Musk hovorí, že za 2 – 3 roky bude k dispozícii ešte lacnejšia Tesla

0

Sú tomu len 3 dni, čo Tesla spustila predaj dlho sľubovanej základnej verzie Modelu 3 Standard Range za 35 000 $. Pri príležitosti oznámenia tejto novinky sa pritom Elon Musk nechal počuť, že máme očakávať ešte lacnejší elektromobil značky Tesla.

Tesla Model 3 figuruje v tzv. “Master pláne” Elona Muska ako cenovo dostupný elektromobil pre masy. To je z časti pravda, avšak iba s ohľadom na ceny ostatných modelov značky a „porovnateľných“ konkurenčných modelov.

Avšak ani spomínaná Tesla Model 3 Standard Range nie je vo všeobecnosti žiadnym ľudovým vozidlom. Veď tento model bude stáť v Európe po započítaní DPH zrejme okolo 40 000 €. A tak mnohí, ak nie väčšina fanúšikov elektromobility musí aj naďalej čakať na lacnejšie elektrické modely.

Je jasné, že je len otázkou času, kedy sa takého dočkáme aj od Tesly. Veď kto vie dnes vyrábať elektromobily efektívnejšie ako táto spoločnosť? Elon Musk pritom už v minulosti viackrát naznačil lacnejší model.

Náznaky z minulosti

V polovici minulého roka na stretnutí akcionárov Tesly čelil Musk otázke, či sa spoločnosť chystá vyrábať kompaktné alebo malé elektrické auto. “Myslím, že do piatich rokov zrealizujeme kompaktný automobil,” odpovedal.

Ten by mal pritom vychádzať z príbuzných modelov 3 a Y. Pojmom kompaktný automobil sa pritom zväčša označujú vozidlá nižšej strednej triedy, ktoré väčšinou disponujú karosériou typu hatchback (5 dverí, 5 miest). Typickým predstaviteľom tohto segmentu je napríklad Volkswagen Golf.

O niečo neskôr v rozhovore s Marquesom Brownleem povedal: “Mohli by sme urobiť vozidlo za cca 25 000 $. Na to však budeme potrebovať asi 3 roky, ak budeme pracovať skutočne tvrdo.” Takže o 3 roky by mohla byť Tesla schopná vyrábať elektromobil v prepočte za cca 26 000 € s DPH.

Lacnejšia Tesla za 2 až 3 roky

Aktuálne v rámci konferenčného hovoru s novinármi a akcionármi Tesly, pri príležitosti spustenia predaja Modelu 3 Standard Range, Elon Musk potvrdil lacnejší model. Konkrétne povedal, že za 2 až 3 roky roky bude dostupná „lacnejšia Tesla“ ako Model 3 za 35 000 $ (bez DPH). Dodal, že pravdepodobne to bude bližšie k 3 rokom, informuje portál Engadget.

Budeme dúfať, táto časová predpoveď bude bližšie realite, ako väčšina predchádzajúcich a že Tesle pôjde všetko podľa plánu. Aktuálne nevieme o aký model pôjde, logickým by však bol hatchback či SUV/crossover nižšej strednej triedy. Na viac informácií si ale budeme musieť počkať zrejme dlhšiu dobu, nakoľko má Tesla aktuálne úplne iné priority.

Zdroj titulnej fotografie: Theophilus Chin

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 za 35 000 $ je tu! Prináša pomerne radikálne zmeny
Tesla predstaví tento rok dva nové elektromobily
Základný Volkswagen ID.3 za 24 000 € príde až po drahšej “550 km” verzii

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár