Tesla chystá nové batérie, odpruženie či nabíjací port, naznačuje hacknutý softvér

2

Známy „Tesla hacker“ objavil v novom zdrojovom kóde dáta, ktoré naznačujú, že spoločnosť Tesla chystá viaceré hardvérové aktualizácie. Najzaujímavejšou možnou novinkou sú nové typy batérií pre elektromobily Model S a Model X.

Tesla je známa aj tým, že svoje vozidlá neustále vylepšuje. A to najmä prostredníctvom softvérových aktualizácií na diaľku. Cudzie jej však nie sú ani hardvérové updaty. Hacker „Green“ pritom aktuálne oznámil, že na základe „objavených“ dát v softvéry sa dočkajú elektromobily Tesla viacerých zaujímavých noviniek.

V rámci svojho tweetu oznámil nasledovné:

  • integrovanú bezdrôtovú nabíjačku (Qi) pre mobily v rámci modelov S a X,
  • 2 nové typy batérií v rôznych konfiguráciách pre modely S a X,
  • „novú bedrovú funkciu“ (nové sedadlá?)
  • nový typ nabíjacieho portu,
  • novú verziu odpruženia.

„Facelift“ modelov S a X?

Spomínané objavy by mohli naznačovať „facelift“ vlajkových lodí Tesly (modely S a X), o ktorom sa hovorí už dlhú dobu. Očakávajú sa pritom najmä nové batérie s modernými článkami 2170, ktoré nájdeme v Modeli 3. Druhý typ batérie by však mohol byť úplne nový. Mohlo by teda ísť o avizovanú batériu so životnosťou 1 600 000 km.

V prípade nových chystaných verzií Plaid máme podľa Elona Muska očakávať aj vyššiu kapacitu batérií. Portál Electrek uvádza, že integrovaná nabíjačka pre mobily by mohla naznačovať facelift interiéru, ktorý ma preniesť na palubu Modelu S a Modelu X prvky minimalizmu na spôsob Modelu 3.

Čo sa týka novej verzie odpruženia, nevieme, či pôjde o vylepšenie súčasného systému pre všetky verzie modelov S a X, alebo o odpruženie, ktoré bolo prispôsobené chystaným novým top verziám Plaid s pretekárskymi ambíciami.

Dáta o novom porte by mohli naznačovať napríklad to, že európske verzie vlakových lodí Tesla by mohli dostať konektor typu CCS, ktorý je v podstate európskym štandardom a ktorým je vybavený aj Model 3.

Hacker Green k svojmu hlavnému tweetu dodal, že Tesla Model 3 dostane nové predné sedadlá od spoločnosti Yanfeng, ktoré majú byť prémiové. Tesla tým môže reagovať na pripomienky niektorých majiteľov, ktorí uvádzajú, že štandardné sedadlá nie sú najlepšie.

Nuž, sme veľmi zvedaví, čo v tejto súvislosti prinesie najbližšie obdobie. Určite by sa patrilo oživiť slávu starších modelov S a X, ktoré sú zrejme z časti obeťou moderného a lacnejšieho Modelu 3 či nových konkurenčných modelov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla údajne informuje svojich zákazníkov o spustení dodávok Modelu Y
Tesla ukázala záhadnú skicu. Je na nej budúci kompaktný „hatchback“?
Hacknutý softvér naznačuje príchod Tesly Model 3 so 100 kWh batériou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Jsem velmi zvědav, S a X potřebují nutně velký technický facelift, když už tesle nezbývá vývojová kapacita na vývoj nových modelů těchto tříd.

  2. Istotne treba pracovať stále na zlepšovaní aj už tak dobrých modelov, ako sú S a X, ktoré sú podľa mňa stále chcené aj pekné so 7rocnym dizajnom. Teda hlavne u nás ako ojazdené 😉 a tým dostupnejšie.. No isto v US už treba oživiť predaje, lebo 3 má akoby navrch v mnohých ohľadoch. Okrem minimalizmu, ktorý je možno práve dôvodom, prečo s a x ostávajú ešte v kurze pre konzervatívnejších. Takže tam príliš minimalizmu nedoporučujem, za to baterky a rýchlosť nabíjania jednoznačne.

Pridajte komentár