Elektromobily Tesla účastníkmi svetového rekordu

0

Čínsky majitelia elektromobilov Tesla sa stretli v autoparku Peking Golden Port s cieľom vytvorenia svetového rekordu. A podarilo sa. Udalosť sa zapísala do Guinessovej knihy rekordov ako najväčšia prehliadka vozidiel z dielne Tesla Motors.

Tesly Model X masovo predviedli Easter egg vianočnej svetelnej show a taktiež vytvorili na futbalovom štadióne zoskupenie v tvare písmena X.

Akcie sa zúčastnilo 145 elektromobilov Tesla Model S a vyše 100 Modelov X. Na svetový rekord tak stačilo niečo vyše 245 vozidiel. Dá sa teda predpokladať, že odpoveď na seba nenechá dlho čakať. Kto sa podľa vás ako prvý pokúsi prekonať tento rekord. Bude to domovské USA, Nórsko, kde sa Tesla teší obrovskej popularite alebo niekde iný?

Zdroj článku: Electrek.co

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár