Tesla sa baví. Odhalila fľašu na pivo „Gigabier“ zrejme inšpirovanú elektromobilom Cybertruck

1

Elon Musk má rád humor, takže až tak neprekvapí, že Tesla či iné jeho spoločnosti z času na čas uvedú do predaja veľmi netradičné produkty. No a zdá sa, že ďalším z nich by mohla byť špeciálna fľaša na pivo s názvom „Gigabier“.

Na nedávno uskutočnenom festivale „Gigafest“ Tesla prezentovala svoju nemeckú továreň „Giga Berlin“, v ktorej by mala byť spustená výroba jej najnovšieho elektromobilu Model Y budúci mesiac. Tesla pritom v podstate čaká už len na povolenia miestnych úradov.

V rámci podujatia Gigafest vystúpil aj Elon Musk, od ktorého sme sa dozvedeli viacero zaujímavých informácií. A počas jeho vystúpenia sme sa dočkali aj prekvapenia v podobe naznačeného nového produktu, resp. skôr „merch-u“ spoločnosti Tesla.

„Dáme si pivo“

Ako upozornil portál Teslarati, Elon Musk okrem iného povedal, že na pozemku Giga Berlin postavia železničnú stanicu, pomaľujú zvonku celú továreň grafitmi a dokonca si dajú pivo. Po tomto vyhlásení sa na obrazovke za ním zobrazila fľaša „Gigabier„. Tá naznačuje, že Tesla by mohla napr. pri príležitosti spustenia svojej nemeckej továrne ponúknuť tento špeciálny merch, resp. darčekový/spomienkový predmet.

Jeho hranaté tvary naznačujú, že mohol byť inšpirovaný elektrickým pickupom Tesla Cybertruck, ktorý by sa mal začať vyrábať budúci rok v USA. Keby nešlo o Teslu, zrejme by sme to považovali za vtip, história však ukazuje, že s „Gigabier“ treba počítať.

Veď napríklad prvo-aprílový žart Elona Muska z roku 2018 o krachu spoločnosti Tesla, v rámci ktorého dodal “Elon bol nájdený, ako sa opiera o Teslu Model 3, pričom bol obklopený fľašami “Teslaquila” a na tvári mal viditeľné stopy po slzách…,“ dospel až k predaju „Tesla Tequily„, ktorú si vyprosili fanúšikovia spoločnosti.

Tá sa predávala v USA, pričom záujem prejavili aj zákazníci z iných krajín. Musk však uviedol, že ak spustia predaj mimo USA, ten sa bude týkať len fľaše bez alkoholického nápoja tequila, a to kvôli legislatívnym obmedzeniam. Takže možno preto Tesla aktuálne odhalila prázdnu fľašu „Gigabier“.

História tiež naznačuje, že ak Tesla tento produkt začne predávať, mohol by sa tak ako iný „merch“ vypredať expresne rýchlo.

Zdroj titulnej fotografie: @Chrysto/Twitter

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk spustil predaj príručného plameňometu. Za 24 hodín zarobil 2 milióny dolárov!
Spustenie predaja symbolických šortiek Tesla spôsobilo pád e-shopu
Tesla spustila predaj surfov. Využívajú technológie z jej elektromobilov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár