Najnovšia továreň Tesly je impozantná a môže stanoviť nové štandardy, uvádza šéf VW

3

Šéf koncernu Volkswagen Group nedávno navštívil veľký festival v Texase, pričom vo svojom komentári k tejto návšteve hovoril aj o novej továrni spoločnosti Tesla –  „Giga Texas„, ktorá sa nachádza v tomto americkom štáte. Nešetril pritom chválou a dodal, že sa chystajú Tesle konkurovať aj v tomto smere.

Volkswagen a Porsche boli partnermi tohtoročného multi festivalu South by Southwest, ktorý sa uskutočnil v Austine (štát Texas). A zúčastnil sa ho aj Herbert Diess, šéf koncernu VW Group. Ten pritom v rámci príspevku na sieti LinkedIn k návšteve USA uviedol: „Elektrifikácia otvára okno na znovuobjavenie značky (VW) pre našich amerických zákazníkov“. A dodal, že už dnes majú v USA 2-krát väčší podiel v rámci trhu s elektromobilmi, ako je tomu v prípade trhu so spaľovacími autami.

Diess tiež spomenul stretnutie s guvernérom Texasu Greggom Abbottom, ktorý podľa neho zabezpečil pre svoj štát veľa nových investícií do zelenej energie. A dodal, že kvôli tomu sa Tesla rozhodla postaviť v tamojšom hlavnom meste Austin jednu zo svojich nových tovární.

Vyzdvihol pritom, že len tri mesiace od prvého stretnutia zástupcov spoločnosti Tesla a Texasu bola na svete dohoda ohľadom „Giga Texas“. A 2 roky na to sa blíži tento závod k spusteniu. Mohlo by sa zdať, že Diess týmto narážal minimálne na nemeckú byrokraciu, ktorá značne oddialila spustenie ďalšieho z nových závodov Tesly – „Giga Berlin„.

Tieto závody by mali byť spustené v najbližšej dobe. A teda v rovnakom období. Napriek tomu, že dohoda ohľadom Giga Berlin padla oveľa skôr, ako tomu bolo v prípade Giga Texas.

Wolfsburg sa chystá konkurovať Giga Texas

Šéf Volkswagen Group taktiež uviedol: „Elonova nová továreň, ktorú nazýva strojom vyrábajúcim stroje, je impozantná: 1,2 km dlhá, 400 m široká: všetko pod jednou strechou, žiadna logistika od výroby článkov až po finálnu montáž.“ A dodal, že po uvedení do prevádzky táto továreň s najväčšou pravdepodobnosťou stanoví niekoľko nových štandardov.

V tejto súvislosti Diess tiež uviedol, že je veľmi rád za rozhodnutie ohľadom nového závodu VW vo Wolfsburgu, pretože „bez neho by nemali žiadnu šancu konkurovať“. Ide pritom o závod, ktorý VW ohlásil začiatkom tohto mesiaca. Podľa oficiálne tlačovej správy sa v ňom bude od roku 2026 vyrábať elektromobil novej generácie menom Trinity. Začiatok výstavby je naplánovaný na jar budúceho roka, pričom závod si vyžiada investície vo výške cca 2 mld. €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Pre Teslu už nie sú roboty dostatočne „inovatívne“. Nasadzuje „Giga press“
Najproduktívnejšou automobilovou továrňou v S. Amerike je Tesla Fremont. Čo na to Musk?
Šéf Tesly bol hosťom „krízového stretnutia“ top manažérov koncernu VW Group

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • Veľmi im nepomohli, Tesla otvára – dnes – práve v čase, keď nemecké automobilky stoja kvôli nedodávkam z Ukrajiny, takže Tesly pôjdu na dračku a Tesla si urobí meno ako nikde.

  1. Ja síce nevidím do toho, čo a ako bolo, ale nevylučujem, že Nemci „pribrzdili“ Giga Berlin, aby aspoň takto pomohli vlastným automobilkám skrátiť náskok Tesly. Aj to patrí k životu odkedy sme tu ….

Pridajte komentár