Tesla prichádza so špeciálnymi showroomami „Giga Lab“. Doplnia jej predajne a galérie

0

Spoločnosť Tesla otvorila svoju prvú špeciálnu predajňu „Tesla Giga Lab„. Tá okrem bežných služieb ponúka pohľad na technológie a procesy v rámci jej tovární Gigafactory, ako aj na „vnútornosti“ svojich elektromobilov.

Tesla aktuálne informovala, že slávnostne otvorila svoj prvý špeciálny „Tesla Store“, ktorý nazýva „Giga Lab“. Stalo sa tak v čínskom meste Čcheng-tu, ale nemalo by ostať len pri ňom.

Spoločnosť Elona Muska uvádza, že prvý showroom „Tesla Giga Lab“ imituje konkrétne ich čínsku továreň Giga Shanghai a ukazuje výrobný proces elektromobilov značky. Láka pritom aj na zážitok zo „stavby vozidla za 45 sekúnd“.

Tesla v súvislosti so svojím špeciálnym showroomom hovorí, že táto novootvorená predajňa je jej vôbec najkrajšou a upresňuje, že ide o „hardcorovú krásu“. Okrem prezentácie technológií pritom slúži aj ako miesto na „stretnutie s priateľmi, konverzáciu a oddych“.

Samozrejmosťou sú bežné služby, ktoré ponúkajú jej predajne „Tesla Store„, prípadne „Tesla Gallery“. Tzn. napríklad odborné poradenstvo či možnosť konfigurácie a kúpy vozidla (neplatí pre Gallery).

tesla giga lab

Zdroj: Tesla

Nuž, nám by určite stačil aj obyčajný Tesla Store, ktorý by okrem iného znamenal oficiálne zastúpenie spoločnosti Tesla na Slovensku, čo by zjednodušilo procesy súvisiace s kúpou. Napríklad doručenie vozidla do SR.

Na to však stále čakáme, a to ako posledná krajina v regióne. Napríklad v Česku pritom Tesla s najväčšou pravdepodobnosťou chystá už svoju druhú predajňu. A to v Brne. Tá by tak doplnila pražský „Tesla Store“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla zrejme otvorí ďalšiu predajňu v Česku, a to bližšie k nám
Tesla chystá „revolučnú“ metódu výroby, ktorá má zlacniť elektromobily. Čo na to odborníci?
Tesla news: GM prejde na Tesla NACS, druhá továreň v EÚ, objem výroby Cybertrucku
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár