Tesla ukázala vizualizáciu nemeckej továrne. Jej plán sa zmenil

0

Elon Musk zverejnil vizualizáciu európskej továrne spoločnosti Tesla – Giga Berlin, ktorá sa už usilovne buduje. Stalo sa tak krátko po zmene plánov ohľadom jej výstavby a produkcie.

Šéf Tesly prostredníctvom siete Twitter ukázal počítačový render Giga Berlin, ktorý zaujme najmä solárnym systémom na streche továrne. Ten zdá sa zaberá väčšinu jej plochy. Taktiež pripustil, že na streche by mohol vzniknúť vnútorný/vonkajší „rave“ priestor či plavecký bazén a napísal, že komíny boli starostlivo skryté (žart?).

Zmena plánov

Začiatkom mesiaca sa objavili informácie, že Tesla revidovala plány ohľadom výstavby svojej európskej „Gigafactory“. Electrek v tejto súvislosti informoval, že podľa správ z nemeckých médií, ktoré vychádzali z nových dokumentov, sa Tesla nateraz vzdala plánu na výrobu batérií v tomto závode.

Ohľadom objemu produkcie sa zdroje rôznia. Podľa Electrek mala z plánov zmiznúť zmienka o 500 000 elektromobiloch ročne. Namiesto toho sa má v dokumentoch uvádzať 100 000 a viac kusov. Podľa Tesmanian revidovaná žiadosť určená pre tamojšiu Štátnu agentúru životného prostredia obsahuje údaj 150 000 vozidiel ročne.

Tesla po novom tiež uvádza, že chce vyrúbať o 30 % viac stromov z okolitého komerčného lesa, ako bolo v pôvodnom pláne (údajne kvôli testovacej trati pre vozidlá). Znížila však predpokladanú špičkovú spotrebu vody o 33 %.

Kalifornská spoločnosť nedávno získala povolenie ohľadom výstavby základov továrne, pričom sa zdá, že práce napredujú pomerne rýchlo. Projekt by pritom mal byť popredu v porovnaní s fázami výstavby čínskej továrne Tesly, ktorá bola postavená expresne rýchlo, a to cca za 12 mesiacov.

Na základe slov Joerga Steinbacha, ministra hospodárstva spolkového štátu Brandenbursko, v ktorom európska Tesla Gigafactory vyrastie, by mohli európske Tesly Model Y začať schádzať z výrobných liniek o čosi skôr, ako sa pôvodne plánovalo. Predpokladá totiž, že výroba bude spustená v prvej polovici budúceho roka.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Menší elektrický hatchback Tesla by mohol vzniknúť v Európe
Ďalšia továreň Tesly v Británii? Tamojšia vláda údajne hľadá pozemok
Spoločnosť Tesla oficiálne vstúpila na európsky energetický trh

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár