Nová továreň Tesly bude „ekologickým rajom otvoreným pre verejnosť“

0

Tesla nedávno potvrdila, že jej šiesta továreň sa začína budovať v americkom štáte Texas. Elon Musk pritom povedal, že tá bude ekologickým rajom prístupným verejnosti.

Ďalšiu továreň Tesly môžeme zrejme nazývať Giga Austin, keďže vyrastie v blízkosti texaského mesta Austin. Stane sa tak na pozemku s rozlohou 809 hektárov, ktorý leží pri rieke Colorado. Podľa Elona Muska tým továreň získa vlastnú promenádu, ktorou bude viesť turistická/cyklistická trasa.

„V podstate to bude ekologický raj – vtáky na stromoch, motýle, ryby v potoku. A bude otvorená aj pre verejnosť,“ povedal šéf Tesly na adresu novej továrne, ktorá má byť podľa neho ohromujúca, píše portál Electrek.

Vyrábať bude až 4 modely

V rámci prvotných informácií sa uvádzalo, že 6. továreň Tesly bude vyrábať pickup Cybertruck a crossover Model Y. Nedávno sme sa dozvedeli, že zabezpečí aj produkciu ťahača Semi a novinkou je tiež oznámenie o výrobe Modelu 3.

Tesla už na svojej domovskej pôde vyrába modely 3 a Y, a to vo Fremonte (štát Kalifornia). V Austine sa však budú produkovať vozidlá určené pre východnú polovicu Severnej Ameriky. Takže Tesla stále viac a viac napĺňa svoje slová o čo najviac lokalizovanej výrobe.

Zrejme expresne rýchla výstavba

Musk tiež potvrdil, že na „Giga Austin“ sa už začalo pracovať. Jej výstavba by pritom mala byť extrémne rýchla, keďže Tesla v nej chce mať hlavnú výrobnú linku pre Model Y do konca roka. Vyzerá to teda tak, že rýchlosť výstavby tovární Tesly by sa mala neustále zvyšovať.

Čínsky závod Giga Shanghai bol pritom na počiatočnú produkciu pripravený za menej ako rok. A zdá sa, že rozostavaná továreň v Nemecku napreduje ešte rýchlejšie. Továreň v Texase by tak mohla v tomto smere ťažiť z ďalších nadobudnutých skúseností a stať sa novým „rekordérom“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla ukázala vizualizáciu nemeckej továrne. Jej plán sa zmenil
Tesla Model Y vyrábaná v Európe bude karosárskou revolúciou, hovorí Musk
Ďalšia továreň Tesly v Británii? Tamojšia vláda údajne hľadá pozemok

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár