Elon Musk sa vyjadril na tému vstupu Tesly do Formuly E

1

V rámci šampionátu Formula E pôsobia tímy tradičných automobiliek ako Audi, BMW, Jaguar a Nissan. Od budúcej sezóny pribudne Mercedes-Benz a Porsche. Mnohí si však želajú, aby sa doň zapojila aj Tesla. Na túto tému sa pritom nedávno vyjadril Elon Musk. Aký je jeho postoj k vstupu Tesly do Formuly E?

Niet pochýb o tom, že súperenie tímov, za ktorými stoja známe automobilky, zvyšuje atraktivitu pretekov Formula E. Obzvlášť to platí v prípade automobiliek, ktoré sa angažujú v oblasti elektromobility. Takže príchod spoločnosti Tesla, ktorá je považovaná za lídra v tejto oblasti, by bol pre Formulu E určite veľkým prínosom.

A to si neželajú len fanúšikovia elektrickej formuly, ale napríklad aj pretekár Lucas di Grassi z Audi. Ten v roku 2017 dokonca povedal, že vstup Tesly je dôležitým aspektom úspechu šampionátu. Ešte rok predtým však manažér komunikácie Tesly vysvetlil, že jeho spoločnosť má iné priority ako motoršport.

3 min o Formule, 42 min o Marse

Zakladateľ Formuly E, Alejandro Agag, sa nedávno stretol s Elonom Muskom, pričom spolu viedli cca 45 minútový rozhovor. Z toho asi 3 minúty venovali téme Formuly E. Zvyšok času debatovali o Marse.

„Samozrejme, že by sme chceli mať Teslu v šampionáte,“ povedal Agag pre E-formel. A dodal: Elon Musk mi však povedal, že o pretekaní naozaj neuvažuje, pretože potrebuje, aby sa jeho inžinieri a tímy aj naďalej zameriavali na dodávky vozidiel, výrobu atď. To je to, na čo sa chcú sústrediť, čo je úplne v poriadku.“

So slovami Elona Muska, ako aj Alejandra Agaga, môžeme len súhlasiť. Tesla sa teraz musí sústrediť na stabilizáciu kľúčových oblastí svojho podnikania. Takže neúčasť vo Formule E je pochopiteľná. Pevne veríme, že sa jej situácia čoskoro zmení a ľudské či finančné zdroje „obetované“ v prospech motoršportu nebudú pre Teslu žiadnym problémom.

Taktiež budeme dúfať, že do tej doby bude šampionát otvorenejší po stránke vývoja a aplikácie vlastných technológií, aby sa ukázalo, ako sú na tom jednotliví konkurenti z automobilového priemyslu. To by tiež mohlo priniesť nové technológie, ktoré by mohli byť využiteľné aj v civilných elektromobiloch.

Zdroj: E-formel, titulná ilustračná fotografia: Jaguar MENA/Flickr

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Revolučný posun: Súboj novej a pôvodnej generácie Formuly E | VIDEO
Predstavená bola Tesla Model S P100DL EPCS V2.3 – závodný špeciál pre Electric GT
Zaujímavé porovnanie pohonu BMW i3 a Formuly E – BMW iFE.18

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár