Tesla svojimi finančnými výsledkami zaskočila „Wall Street“ a dosiahla 2 rekordy

0

Tesla pomerne pravidelne „borí“ odhady finančných analytikov, pričom tomu nebolo inak ani v prípade jej finančných výsledkov za 3. štvrťrok 2020. Aj napriek prebiehajúcej pandémii bol tento kvartál pre Teslu veľmi úspešný, keď zaznamenala rekordné „predaje“ áut a rekordnými výsledkami sa mohla pochváliť aj divízia Tesla Energy.

15 finančných analytikov, ktoré oslovila spoločnosť Thomson Reuters, predpovedalo zisk spoločnosti Tesla v priemere na úrovni 0,56 $ na 1 akciu (pred GAAP), informoval Nasdaq. Tesla však dosiahla podstatne viac, a to 0,76 $ na 1 akciu. Čo sa týka čistého zisku, Tesla si polepšila o 331 mil. $.

Kalifornská spoločnosť sa tiež pochválila príjmami vo výške 8,771 mld. $ a zvýšením hotovosti a jej ekvivalentov o 5,9 mld. $ na celkových 14,5 mld. $. A to všetko aj napriek veľkým kapitálovým výdavkom (za posledný rok 2,4 mld. $) na rozširovanie výrobných kapacít, servisných stredísk, nabíjacích staníc a na ďalšie kapitálové záležitosti.

Tretí štvrťrok 2020 bol pre Teslu najúspešnejším z hľadiska počtu vyrobených a dodaných vozidiel. Za 3 mesiace tohto obdobia vyrobila 145 036 vozidiel a stihla dodať 139 300 áut. Až 128 000 z nich tvorili modely Model 3 a Model Y.

Rekordná bola aj Tesla Energy

Tesla opäť pripomenula, že verí, že jej divízia energetických produktov Tesla Energy bude časom rovnako veľká ako automobilová divízia. Pozitívnym signálom na tejto ceste sú určite aj aktuálne kvartálne výsledky. Tesla totiž nasadila rekordný objem energetických úložísk, a to 759 MWh.

Objem výroby najväčšieho batériového úložiska Megapack v Giga Nevada sa pritom viac ako zdvojnásobil. Dopyt po domácich batériových úložiskách Powerwall podľa Tesly ide hore, aj vďaka viac ako dvojnásobnému rastu záujmu o solárne systémy spoločnosti (57 MW) v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom. Solárna strecha si pritom postupne polepšila takmer trojnásobne.

Cieľ sa nemení

A Tesla dodáva veľmi dôležitú vec. Podľa vlastných slov totiž sleduje stále rastúci dopyt po jej elektromobiloch, energetických úložiskách aj solárnych produktoch. Zrejme aj preto ostáva v platnosti jej tohtoročný cieľ, ktorý bol stanovený ešte predtým, ako prišla pandémia nového koronavírusu. A to dodanie 500 000 vozidiel.

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Záhadná“ Tesla pri dizajnérskom centre. Čo má utajiť kamufláž?
Tesla potvrdila, že do Európy začína exportovať Model 3 vyrábaný v Číne
Tesla môže mať „v talóne“ batériu so životnosťou 3 500 000 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár