Finančné výsledky spoločnosti Tesla opäť prekvapili Wall Street

0

Finančné výsledky firiem za prvý štvrťrok ovplyvnila viac či menej aj pandémia nového koronavírusu, vrátane spoločnosti Tesla. Analytici z Wall Street pritom očakávali, že spoločnosť, ktorej šéfuje Elon Musk, vykáže za toto obdobie stratu. Tesla ich však opäť prekvapila, keď dosiahla zisk. Zverejnenie hospodárskych výsledkov však neprinieslo len finančné štatistiky, ale aj ďalšie zaujímavé informácie.

Tesla prekvapila finančné trhy už začiatkom mesiaca, keď oznámila, že v prvom kvartáli tohto roka, ktorý je zároveň prvým „korona-kvartálom“, dodala viac elektromobilov, ako sa čakalo – 88 400 ks (medziročný rast: + 40 %). Napriek tomu analytici z Wall Street podľa Reuters odhadovali, že v tomto období zaknihuje stratu vo výške 0,36 $ na akciu, čo by malo predstavovať takmer 66 mil. $.

Namiesto toho Tesla oznámila zisk 1,24 $ na akciu, t.j. 227 mil. $ („non-GAAP“), resp. 16 mil. $ (GAAP). Čo sa týka príjmov, Q1 priniesol Tesle sumu 5,985 miliardy $, čo znamená medziročný nárast o 31,8 %. V tomto prípade analytici neboli moc ďaleko, keď odhadovali príjmy vo výške 5,85 miliardy $.

Vo veľmi dôležitom ukazovateli, ktorým je disponibilná hotovosť a jej ekvivalenty, si Tesla medzikvartálne „polepšila“ o 1,8 miliardy $, keď teraz disponuje celkovou sumou 8,1 miliardy $. Za nárastom však stojí februárový predaj akcií v celkovej hodnote 2,3 miliardy $. V rámci voľných finančných tokov totiž spoločnosť prišla o 895 miliónov $.

Dodávky európskeho Modelu Y

Pohľady záujemcov o Teslu Model Y sa určite upierajú na chystanú továreň v Nemecku, ktorá bude vyrábať európsku verziu tohto najnovšieho elektromobilu kalifornskej značky. Tesla v tejto súvislosti oznámila, že na základe aktuálnych pokrokov spustí prvé dodávky Modelu Y európskym zákazníkom v roku 2021. Škoda, že nebola aspoň trošku konkrétnejšia. Avšak vzhľadom na súčasnú situáciu je to pochopiteľné.

Tesla Energy

Energetická divízia spoločnosti Tesla sa pochválila objemom produkcie novej verzie solárnej strechy vo výške 4 MW za týždeň, pričom táto kapacita má vystačiť pre 1 000 rodinných domov. Tento produkt by tak mohol byť na dobrej ceste do Európy. Počas Q1/2020 Tesla nainštalovala 100 000 domácich batériových úložísk Powerwall, pričom tiež uviedla, že dopyt po ich najnovšom batériovom úložisku Megapack je „zdravý“.

Hospodárske výsledky spoločnosti Tesla za 1. štvrťrok vidia zdá sa investori pozitívne, keďže pred otvorením burzy vzrástla hodnota 1 akcie aktuálne o takmer 8 %, a to na 864 $. 18. marca to pritom bolo 361 $.

Zdroj: Tesla

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hodnota Tesly má nielen podľa Muska vzrásť viac ako 10-násobne. Dôvod?
Ďalší rekord Tesly: Žiadna americká automobilka nedosiahla vyššiu hodnotu za celú históriu
Tesla prekonala „predajné“ očakávania. Má historicky najlepší začiatok roka

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár