Tesla rozšíri paletu farieb svojich áut vďaka fóliám. Zatiaľ v Číne

0

Mnohí chcú odlíšiť svoje autá špeciálnymi farebnými či vzorovanými fóliami, ktoré prekrývajú pôvodný lak. A takúto možnosť bude po novom oficiálne poskytovať aj spoločnosť Tesla. Má to súvis s chystaným pickupom Cybertruck či možným problémom s kvalitou laku?

V prípade elektromobilov značky Tesla majú zákazníci na výber z 5 farebných variantov laku, čo nie je veľa. Obmedzená ponuka farieb môže pritom vyplývať z optimalizácie produkcie.

Zdá sa pritom, že Tesla mohla zaregistrovať značný záujem majiteľov Tesiel o dodatočné „odlíšenie“ svojich vozidiel prostredníctvom „fóliových polepov“ v rámci služieb tretích strán, pričom si povedala, že by sa jej mohlo vyplatiť, keby takúto možnosť ponúkala priamo ona.

Prostredníctvom svojho oficiálneho profilu na čínskej sociálnej sieti Weibo totiž oznámila nový produkt, pričom uviedla nasledovné, informuje Electrek.

„Doručovacie centrum Tesly predstavuje produkt (Color Changed Car Wrap), ktorý môže urobiť vozidlo viac coolovým. Spočiatku bude dostupný v mestách Peking, Šanghaj, Kanton, Šen-čen a Suzhou. Ďalšie mestá budú uvedené v polovici augusta. Dostupné bude množstvo farieb. Kontaktujte prosím miestne doručovacie alebo servisné stredisko.“

Viac informácií známych nie je. Ani to, či sa táto služba rozšíri aj na ďalšie trhy, vrátane Európy. Každopádne by to mohol byť ďalší zaujímavý zdroj príjmov spoločnosti Tesla. Takže ak jej „servisné“ kapacity dovolia, nemuselo by ísť len o lokálnu záležitosť.

Súvis so Cybertruckom či kvalitou laku?

Zaujímalo by nás pritom, či má táto novinka súvis s chystaným pickupom Tesla Cybertruck. Ten totiž bude vyrobený z materiálu, ktorý nie je možné lakovať. Elon Musk navyše v apríli uviedol, že tento model „bude možné zabaliť do akejkoľvek farby či vzoru.“

Mnohým tiež mohla napadnúť súvislosť s možnou problematickou kvalitou laku. Na základe nedávneho prieskumu, ktorý sa zameral na problémy postihujúce 38 sedanov dostupných na čínskom trhu, sa však nezdá, že by bolo v tejto súvislosti potrebné niečo také práve v Číne.

Veď v Šanghaji vyrábaná Tesla Model 3 dosiahla v tomto prieskume jednoznačne najlepšie výsledky, keď zákazníci hlásili v priemere len 0,7 problému na 10 000 vozidiel. To naznačuje, že čínski zákazníci neevidujú v prípade Tesiel „Made in China“ problémovú kvalitu laku.

Každopádne sme zvedaví, ako sa záležitosti okolo dodatočných „polepov“ vyvinú ďalej.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesly „Made in EÚ“ s kvalitnejším lakom. Cybertruck bez laku, avšak s polepmi
Tesla má byť najhoršia aj najlepšia v rámci „výrobnej“ kvality áut. Podľa toho kde
Tesla je otvorená zdieľaniu svojich batérií, pohon. jednotiek a softvéru

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár