Tesla má plánovať európsky „hyper rast“ a „pochovanie spaľovacích motorov“

9

So zaujímavými neoficiálnymi informáciami prichádza nemecký Teslamag. Na údajnej európskej videokonferencii Tesly sa totiž malo hovoriť o agresívnej ofenzíve spoločnosti v rámci starého kontinentu. A tú majú podporiť viaceré opatrenia.

Ako vieme, všeobecný cieľ spoločnosti Tesla je v najbližších rokoch rásť v priemere o 50 % za rok, čo sa týka predaja elektromobilov. Aktuálny ekonomický vývoj však tomuto cieľu moc nepraje. Zrejme najmä preto Tesla tento rok spustila vlnu významného zlacňovania.

V Európe sme sa dočkali najvýznamnejšieho zlacnenia v januári tohto roku, kedy ceny elektromobilov klesli v rozsahu cca 1 – 23 %, v závislosti od modelu a trhu. A zdá sa, že to prinieslo svoje ovocie. Veď napr. Tesla Model Y sa stala v Európe rámci 1. štvrťroka 2023 najpredávanejším automobilom bez ohľadu na druh pohonu. Stalo sa tak vôbec prvýkrát v histórii, čo tento rebríček ovládol elektromobil. A čo je dôležitejšie, podľa Teslamag Tesla v 1. kvartáli predala v Európe medziročne o 58 % viac vozidiel, pričom globálny rast bol „len“ 36 %.

Opatrenia pre „hyper rast“

Zdá sa, že Tesla v tomto ekonomicky neistom období nechce nechať nič na náhodu. Dôkazom toho by mohla byť údajná celoeurópska videokonferencia s členmi vedenia spoločnosti Tesla pre európsky región, o ktorej informoval na základe „informovaných zdrojov“ web Teslamag.

Jeden zo „slajdov“ prezentácie mal pritom obsahovať text „Tento rok zabijeme ICE (pozn. redakcie: skratka pre motor s vnútorným spaľovaním)“. Dá sa predpokladať, že ide skôr o motivačný slogan ako o reálny cieľ. Prípadne aj o ironický odkaz na mnohých samozvaných zabijakov Tesly, ktorí Teslu nepochovali ani náhodou.

V tejto súvislosti sa mal spomínať aj „hyper rast“ spoločnosti Tesla na európskom trhu. A to napr. prostredníctvom uvažovania zamestnancov, ale aj rôznych iniciatív. Medzi podporné opatrenia majú patriť: vybudovanie 30 nových servisných centier každý štvrťrok (snáď sa konečne dočkáme aj na Slovensku), zriadenie 1 000 nových nabíjacích staníc Supercharger každý štvrťrok (pravdepodobne ide o počet nabíjacích stojanov), zvýšené úsilie v oblasti komunikácie (v prezentácii sa spomína napr. „stroj na zvyšovanie povedomia“) či urýchlenie náboru nových zamestnancov. A ďalším stimulom rastu predaja by mohlo byť aj opätovné zníženie cien elektromobilov z minulého mesiaca.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla sa inšpiruje Henrym Fordom, hovorí šéf Fordu a varuje Muska pred historickým vývojom
Finančné výsledky Tesly sa po zlacňovaní prepadli. Musk hovorí, že by mohli predávať aj s nulovým ziskom
„Cenová vojna“ priniesla Tesle rekordné predaje. A Model Y sa stal najpredávanejším autom Európy bez ohľadu na druh pohonu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

  • ICE budú ešte dlho fungovať! Ak by sa dnes zastavili všetky ICE, tak by nastal obrovský chaos, a okrem iného by sa nevyrobil ani kus BEV !!! Taká je realita! Uvidíme čo bude po roku 2050!

   • Dnes sa spalovaky nezastavia, ani zajtra. Uz teraz vieme, ze sa budu dat kupit aj v roku 2034. Pojazdia min. do roku 2050. Otazkou je, kto ich do 2050 bude chciet ked vela ludi ich nechce uz teraz. Elektroauta pre beznych smrtelnikov jazdiacich priemerne trasy maju 1 hlavny problem a to je cena. Ked sa cena stretne so spalovakmi, bude vymalovane.

    • Nechajme sa prekvapiť! Odchod spaľovákov by mal byť primeraný všetkým okolnostiam. Motory EURO 6, ktoré sa v súčasnosti vyrábajú, majú už len zlomok škodlivých emisií, ako tomu bolo pred zavedením EURO 1, a príchod BEV tiež nie je úplne bezemisný ….

     P.S. Nie len ceny, ale aj ostatné podmienky prevádzkovania BEV budú určovať rýchlosť ich pribúdania! Na zábere z rýchlonabíjačky počas testu som videl cenu 0,79 Eur/kWh !!! Budúcnosť nás ešte môže veľmi nepríjemne prekvapiť s cenami za kWh ……

     • Za tolko nenabija nikto okrem ICE-zarytych novinarov testujucich EV. Da sa to, ale je to akoby som siel kupit pecen chleba namiesto vcelku do supermarketu po krajcoch do najdrahsej restauracie a demonstroval tak aky je dnes chlieb sialene drahy lebo takto kilo stoji 18eur. 🙂

 1. JUDr, MUDr, MVDr, PaeDr on

  Nech si v prvom rade spravia poriadok na vlastnom pieskovisku. Doma v U.S.A a do Európy nech sa nestarajú, prečo si myslí každý Američan že má právo rozhodovať o Európe a iných krajinách. Doma majú pritom bordel, deti sa vraždia na školách, autá im žerú aj 20 litrov na 100 km, banky im padajú, štát ide do recesie ale oni idú robiť poriadky vo svete. Facepalm

  • Ty kokos, to mi pripomenulo stary for este z komancovskej ery, ked rusak na americku kritiku ruskych vyrobkov reagoval zvolanim: „A u vas biju cernochov!“

Pridajte komentár