Spoločnosť Tesla oficiálne vstúpila na európsky energetický trh

2

Tesla sa stala novým hráčom na Európskej energetickej burze, a to aj vďaka novinke Autobidder, ktorá umožňuje jej zákazníkom speňažovať energetické produkty Tesla.

Ako vieme, Tesla nie je len automobilkou. Angažuje sa aj v oblasti energetiky, pričom ponúka produkty, ktoré súvisia s obnoviteľnými zdrojmi. Podľa Elona Muska má divízia „Tesla Energy“ obrovský potenciál do budúcnosti, keďže verí, že v rámci dlhodobého horizontu by mohla dokonca prerásť divíziu elektromobilov.

Šéf Tesly tiež uviedol, že Tesla Energy sa stáva „distribuovanou globálnou utilitou“. Ako to myslel, nám pomáha pochopiť aj pomerne nový produkt spoločnosti, ktorý sa nazýva Autobidder. Ide o časť softvéru pre energetický manažment, ktorý slúži na „autonómne speňažovanie batériových aktív“.

Má byť určený najmä pre „nezávislých producentov energie, doplnkové riešenia a kapitálových partnerov.“ V rámci jeho popisu Tesla tiež uvádza, že ide o „platformu pre riadenie a obchodovanie v reálnom čase, ktorá manažuje aktíva a portfólio s cieľom maximalizácie výnosov.“

tesla autobidder

Tesla Autobidder UI. Zdroj: Tesla

Podľa portálu Recharge, Tesla už vyvinula podobný systém postavený na základoch strojového učenia, a to špeciálne pre spoločnosť Neoen, ktorá má na starosti najväčšiu elektro-chemickú batériu na svete. Tá pomáha elektrickej sieti v Južne Austrálii v rámci projektu Hornsdale Power Reserve. Autobidder je tak zrejme niečím ako komerčne dostupnou verziou so všeobecnejším využitím.

Autobidder v podstate umožňuje jednoduchšie a efektívnejšie speňažovanie energetických služieb, ktoré môžu poskytovať majitelia energetických produktov Tesla, ako sú batériové úložiská Powerwall, Powerpack či Megapack. No a takéto služby už môžu poskytovať aj v rámci európskeho energetického trhu.

Tesla vstúpila na Európsku energetickú burzu

Electrek v tejto súvislosti informuje o oznámení Európskej energetickej burzy (EPEX SPOT), ktorá pôsobí v rámci viacerých významných európskych trhov: „Gratulujeme Tesle k odštartovaniu jej prvého dňa obchodovania s nami. Sme radi, že vás máme na palube.“

Na to reagoval vedúci Tesla Energy komentárom, že sú radi, že toto leto uvedú na európsky trh svoju platformu Autobidder, ktorá umožní ich zákazníkom speňažiť svoje energetické úložiská v rámci trhu s elektrinou. Ide pritom o ďalší dôkaz toho, že Tesla tento rok chystá expanziu na starý kontinent. Európania sa pritom taktiež dočkajú solárnej strechy, vrátane batériového úložiska Powerwall, ktoré môže byť súčasťou jej menších energetických systémov. A určite neostane len pri tom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla patentuje solárnu strechu v EÚ a znižuje ceny solárnych „panelov“
Virtuálna elektráreň Tesla sa v rámci svojich prvotných fáz osvedčila
Najväčšia e-chem batéria sveta od Tesly si na seba „zarobila“ cca za 2 roky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Toto je asi najskvelejšia správa za tento polrok. A to je posledný deň v tomto polroku!
    Vždy som chcel obchodovať s energiami (asi to nedám, nemám na to základný predpoklad – peniaze, money, Geld…), tam je totiž budúcnosť. Tento trh nikdy neustane.
    Držím Tesle prsty!!!

    • 7463533ghgcdvdy636367463533ghgcdvdy 5a ggt on

      Konečne niečo rozumne toto je lepší bussines ako elektro auta. bussines z energiou je obrovský od ropy až po elektrinu

Pridajte komentár