Tesla spustila vlastnú sociálnu platformu pre svojich fanúšikov

3

Spoločnosť Tesla spustila niečo ako vlastnú sociálnu platformu „Tesla Engagement Hub„. Jej cieľom je prepojiť svoje, ako aj viac či menej súvisiace verejnoprospešné aktivity so svojimi fanúšikmi a zákazníkmi. Má sa stať tiež nástrojom presadzovania čistej energie a získavania spätnej väzby.

Tesla vo svojom úvodnom príspevku na platforme Tesla Engagement Hub informuje, že ide o platformu určenú pre tím verejnej politiky spoločnosti Tesla, ako aj pre kluby majiteľov Tesiel.

To však určite nie je všetko. Cieľom je totiž vytvoriť „digitálnu domácu základňu pre všetku prácu“ spoločnosti Tesla a „uľahčiť členom komunity Tesla dozvedieť sa, čo je pre ňu (Teslu) najdôležitejšie, podnikať zmysluplné kroky a zostať v obraze“.

Prvé príspevky

Spoločnosť Tesla v rámci svojej novej „sociálnej platformy“ doteraz zverejnila príspevky, ktoré sa týkajú možností pomoci obetiam prírodnej katastrofy v Texase, „lobingu“ za opatrenia, ktoré by Tesle umožnili vstúpiť na trh v Nebraske a najbližších podujatí, ktoré organizujú Tesla kluby.

Príspevky je možné komentovať či zdieľať, v závislosti od konkrétneho príspevku. Stačí sa zaregistrovať, pričom v rámci registrácie je možné vytvoriť „sociálny“ profil. Túto možnosť má každý. Netreba byť teda preukázateľným zákazníkom Tesly.

Komentáre iných používateľov je možné „lajkovať“, zdieľať alebo je možné pridať autorov komentárov medzi sledovaných používateľov.

Tesla Engagement Hub tiež obsahuje mapu Tesla klubov dostupných po celom svete. Zdá sa však, že zatiaľ sa to týka len krajín, kde má Tesla oficiálne zastúpenie. Čiže napr. aj v Česku. Prístup ale majú len majitelia elektromobilov Tesla, pričom pri registrácii je potrebné uviesť VIN číslo vozidla.

Je vidno, že nová platforma Tesly je v začiatkoch a bude zaujímavé sledovať jej rozširovanie. Kalifornská spoločnosť pritom používateľov vyzýva, aby dali vedieť, čo si v rámci platformy želajú zaviesť. Takže jej podobu môžete formovať aj vy. Tesla Engagement Hub je dostupný na adrese engage.tesla.com.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mobilný servis Tesly CZ pre Slovákov je spustený. Aké úkony poskytuje?
Tesla je súčasťou nového nemeckého batériového projektu
Tesla vybuduje v Indii „výrobnú jednotku“ na elektromobily. Vyvinie tam ďalší model?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. V podstate je dobrá za 3 pre bežných ľudí, ktorí si ju nemôžu dovoliť a výborná za 1 pre tých ostatných. Ale ja jej fandím, lebo odštartovala revolúciu bez kvapky krvi.

  2. Či výborná, či dobrá, Tesla je prvá! Zaslúžila sa o to sama! V súčasnosti je vlastná soc. sieť pre Teslu dobrý a prospešný krok smerom k zákazníkom.

Pridajte komentár