Elektromobily Tesla sa dočkajú vylepšení v oblasti výkonu, dojazdu či nabíjania

1

Je až k neuvereniu, čo všetko dokáže Tesla ovplyvniť prostredníctvom aktualizácie softvéru na diaľku. Elon Musk pritom aktuálne hovorí, že chystané aktualizácie zvýšia výkon, dojazd či rýchlosť nabíjania ich vozidiel.

Pri príležitosti zverejnenia hospodárskych výsledkov spoločnosti Tesla za 3. štvrťrok sme sa dozvedeli, že Tesla chystá viacero vylepšení svojich elektromobilov Model 3, Model S a Model X. A to v nasledujúcich týždňoch.

Tešiť sa pritom môžu aj existujúci majitelia, pretože vylepšenia prebehnú tiež prostredníctvom softvérových aktualizácií na diaľku. Zatiaľ však nie je úplne jasné, ktorých verzií vozidiel sa to dotkne. Elon Musk pri spomínanej príležitosti dostal otázku, ktorá sa týkala vývoja modelov Tesla Model S a Model X a vylepšovania ich vozidiel.

„Očakávame tiež, že dôjde k over-the-air vylepšeniam, ktoré sa dotknú výkonu modelov S, X a 3. Mimochodom to prebehne o pár týždňov. Malo by to priniesť 5 % zvýšenie výkonu prostredníctvom vylepšeného firmvéru,“ odpovedal v tejto súvislosti Elon Musk.

Tesla sa neustále „učí“

Viceprezident spoločnosti Tesla pre technológie Drew Baglino pritom dodal, že 5 % zvýšenie výkonu sa dotkne všetkých vozidiel Tesla Model 3. Majitelia nešpecifikovaných modelov S a X sa majú dočkať 3 % nárastu. Baglino tiež povedal, že sa neustále učia, ako optimalizovať riadenie motora vo svojich produktoch. A je jasné, že v tejto súvislosti sa naučili opäť niečo nové.

Musk na neho potom nadviazal slovami, že si nemyslí, že by sa niekedy v histórii vyskytla situácia, že po kúpe by sa auto v priebehu času vylepšovalo prostredníctvom softvéru. Tým samozrejme nemal na mysli históriu vozidiel Tesla, ktoré sa vo svojej minulosti dočkali veľkého množstva vylepšení cez OTA aktualizácie.

ZAJAZDI SI NA TESLE

Zvýšenie výkonu však nie je jediným avizovaným vylepšením. Vylepšenia sa majú dotknúť aj dojazdu, rýchlosti nabíjania na nabíjacích staniciach Tesla Supercharger pre vozidlá Standard Range a Standard Range Plus, ako aj jazdných schopností.

Zdroj: Teslarati

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nové vychytávky od Tesly ochránia vozidlo aj domácich miláčikov v ňom
Tesla bezplatne zavádza 2 bezpečnostné funkcie zo systému Autopilot
Tesly budú opäť lepšie a zábavnejšie. Čo prinesie rozsiahla aktualizácia?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Neskutočne geniálne tieto updaty. V IT, a obzvlášť pri Windowsoch sme zvyknutí skôr na updaty, ktoré odstránia 3 chyby a prinesú 9 nových 😉 Ale toto tu fakt nebolo a hlavne nie v automobilizme.. Tam sú stále tendencie brzdiť technológie, aby sa pekne postupne predávali skôr než sa minú nápady. Vďaka Elon za všetky tieto posuny.. Vidno, že to zabralo a rozhybavaju sa aj dinosaury!

Pridajte komentár