Celebritný zberateľ áut chváli Teslu a predpovedá koniec spaľovakov

2

Jeden z najväčších zberateľov áut na svete, Jay Leno (69 rokov), ktorý je okrem iného producentom a moderátorom známej motoristickej relácie, chváli spoločnosť Tesla, Elona Muska, ako aj elektromobilitu vo všeobecnosti. Považuje ju pritom za jasnú a blízku budúcnosť automobilového priemyslu. A to je od človeka s jeho skúsenosťami výbornou vizitkou pre elektromobily.

Jay Leno je americký spisovateľ, producent, komik, herec a televízny moderátor. Jeho celoživotnou vášňou sú pritom automobily, ale aj motocykle. Podľa Wikipedie vlastní 169 áut a 117 motoriek. A ako sme už naznačili, je tiež producentom a moderátorom vlastnej motoristickej TV relácie – Jay Leno’s Garage. Takže o autách určite „niečo“ vie.

Dni spaľovakov sú zrátané

Leno pritom pred pár dňami pre CNBC povedal, že elektromobily sú budúcnosť a že dni spaľovacích áut sú zrátané. A dodal: „Mám Teslu tri roky (Model S). Nemusel som doteraz nič riešiť. Netreba meniť ani žiadne kvapaliny.“ 

„Aby uspeli nové technológie, nemôžu byť rovnaké, musia byť lepšie. (Tesla) pritom vyriešila problémy s batériou. Veď môžete prejsť 560 až 640 km na jedno nabitie. A nie je potrebná žiadna údržba. (Elektromobily) sú tiež rýchlejšie ako spaľovaky. Takže nemáte takmer žiadny dôvod, aby ste mali spaľovacie auto, pokiaľ nevykonávate diaľkové prepravné služby,“ pokračuje Leno.

Jay Leno si je pritom istý, že elektromobily, ktoré prinášajú technologický pokrok, prevezmú opraty automobilového priemyslu.

„Obdobie pary tu bolo v rokoch 1800 až 1911 (pozn.: Leno vlastní 22 áut na parný pohon). Od roku 1911 do súčasnosti bola éra vnútorného špaľovania. A predpovedám, že dieťa, ktoré sa dnes narodí, má asi také šance na riadenie spaľovacieho auta, ako majú dnešní vodiči na riadenie auta s riadiacou pákou / [manuálnou prevodovkou] (pozn.: USA je „krajinou automatických prevodoviek“).“

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Jay Leno už neraz ocenil prácu Elona Muska a Tesly. Vyjadril pritom začudovanie nad tým, prečo niektorí ľudia nechcú, aby bola táto spoločnosť úspešná.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jeremy Clarkson z Top Gear otestoval Teslu Model X. Čo na ňu hovorí?
Top Gear: Teslu Model 3 chcete, pretože je lepšia vo všetkých smeroch
James May „z Top Gear“ otestoval najvýkonnejšiu Teslu Model S. Čo hovorí?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár