Tesly vyrábané v Európe dostanú unikátne farby vďaka „najpokročilejšej lakovni na svete“

4

„Najpokročilejšia lakovňa na svete“, ktorou bude vybavená továreň spoločnosti Tesla v Nemecku, má priniesť okrem iného aj špeciálne farby s 3D efektom. A prvé ukážky sú zdá sa na svete.

V minulosti sa objavili správy, ktoré naznačujú, že nie všetky elektromobily Tesla vyrobené vo fremontskej továrni majú optimálnu kvalitu laku. V tomto kontexte pritom Elon Musk nedávno priznal, že počas prudkého zvyšovania produkcie vozidiel je veľmi ťažké ukontrolovať výrobné štandardy.

Uviedol pritom, že až neskôr zistili, že farba nemala dostatok času na optimálne zaschnutie. Insideevs v minulosti tiež naznačil, že horšia kvalita laku Tesiel „Made in Fremont“ môže vyplývať aj z miestnych eko-noriem, ktoré neumožňujú používať takú chémiu, ako je to bežné inde (toto však nie je potvrdená informácia, takže ju treba brať s rezervou).

Každopádne sa zdá, že Tesla si v rámci nového závodu Giga Berlin v Nemecku dáva v tomto smere záležať, keďže oznámila, že v rámci neho inštaluje „najmodernejšiu lakovňu na svete“. Tú pritom neskôr dostanú aj existujúce továrne a samozrejme aj tie nasledujúce.

Od najmodernejších lakovní sveta sa dá zrejme očakávať aj vysoká kvalita lakovania. To však nemusí byť jej jediný benefit, pretože Elon Musk hovoril aj o unikátnych vizuálnych vlastnostiach farieb. Nová lakovňa umožní nanášanie viacerých vrstiev farieb pre jedinečný vzhľad, čo podľa Muska neumožňujú bežné lakovne.

Má ísť pritom o 3 rôzne vrstvy – vrstvy lesku, farby a ďalšej vrstvy, ktorá zabezpečuje efekt lesku. Tým sa má podľa šéfa Tesly zabezpečiť „3D nádych“. Farba sa pritom mení v závislosti od uhla pohľadu na vozidlo.

Prvé vzorky nových farieb

No a nedávno personalistka spoločnosti Tesla, Lydia van de Laar, zverejnila cez svoj LinkedIn profil fotografiu malých modelov, na ktorých sú nanesené vzorky farieb pre automobily, ktoré sa budú vyrábať v Giga Berlin. Tento príspevok bol medzičasom vymazaný (zrejme na žiadosť Tesly), portál Tesmanian si však našťastie túto fotografiu uložil:

tesla elektromobily farba

Zdroj fotografie: Lydia van de Laar/Tesla via Tesmanian.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Farba elektromobilov Tesla môže mať značný vplyv na ich „zostatkovú hodnotu“
Inovatívna farba by mohla v lete zvýšiť efektivitu elektromobilov
Tesly „Made in EÚ“ s kvalitnejším lakom. Cybertruck bez laku, avšak s polepmi

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. To je všeobecne dobrá správa pre budúcich majiteľov Tesiel! Ja by som privítal správu, že technológia priniesla vrchnú vrstvu, ktorá odpudzuje všetky nečistoty, a auto tak zostáva trvalo čisté! Odpustil by som pritom takej technológii iné, napr. D3 efekty.

Pridajte komentár